مدیریت تبلیغات و سفارش تبلیغ

website management

سفارش تبلیغ و مدیریت تبلیغات

تبلیغات به زبان ساده معرفی و فروش محصول است. مدیریت تبلیغات و سفارش تبلیغ، فرآیند پیچیده ای است که  با کارگیری رسانه های مختلف برای فروش یک محصول یا خدمات می کوشد. این فرآیند از تحقیقات بازاریابی شروع می شود و کمپین های رسانه ای را در بر می گیرد که به فروش محصول کمک می کنند.

سفارش تبلیغ در آژانش تبلیغاتی

بدون وجود یک فرآیند مدیریت تبلیغات موثر، کمپین های رسانه ای مثمر ثمر نیستند و کل فرآیند بازاریابی به سرعت پیش نمی رود. از این رو، شرکت هایی که به فرآیند مدیریت تبلیغات موثر اعتقاد دارند، همیشه از نظر فروش کالا و خدمات، یک گام جلوتر هستند.

 

تحقیقات بازار در تبلیغات

همان طور که در بالا ذکر شد، مدیریت تبلیغات از مرحله تحقیقات بازار شروع می شود. در این مرحله، از داده های تحقیقات بازاریابی برای شناسایی انواع تبلیغات برای محصول خاص استفاده می شود.

در دورانی که فقط تبلیغات چاپی وجود داشت و تبلیغات تلویزیونی در دسترس تولیدکنندگان بود، گذشته است. این روزها به غیر از چاپ و تلویزیون، رادیو، موبایل و اینترنت نیز به عنوان رسانه تبلیغاتی در دسترس هستند. فرآیند سفارش تبلیغ  در واقع به تعیین طرح کلی کمپین رسانه ای و تصمیم گیری در مورد نوع تبلیغات قبل از عرضه محصول کمک می کند.

اگر می خواهید تبلیغات موثر کنید، همیشه به یاد داشته باشید که تحقیقات بازار به شناسایی بخش ویژه ای از جمعیت که محصول یا خدمات باید آن ها را هدف قرار دهد کمک می کند. این اطلاعات به عنوان راهنمایی برای آماده سازی کمپین های تبلیغاتی هستند.

 

انتخاب نوع رسانه تبلیغ

هنگامی که بخش‌های خاص شناسایی شدند و تعیین نوع تبلیغات مورد استفاده انجام شد، در سفارش تبلیغ بر ایجاد ویژگی‌های خاص برای کمپین تبلیغاتی کلی تمرکز می‌کند. این که کمپین در شبکه های اجتماعی، پیامکی، گرافیکی  یا تلویزیونی است، تعیین می کند از چه نوع رسانه ای استفاده  شود.

 

ترکیبی

تبلیغات ترکیبی

همچنین ممکن است تبلیغات ترکیبی باشد که در آن رادیو ممکن است مکمل تبلیغات تلویزیونی و غیره باشد. مهم این است که از طریق مدیریت تبلیغات این تصویر منتقل شود که همه استراتژی ها مکمل یکدیگر هستند. کل فرآیند در نهایت باید به نفع محصول یا خدمات باشد.

 

نقش مدیر کمپین

نقش افرادی که کمپین تبلیغاتی را طراحی می کنند در موفقیت آن بسیار مهم است. آن ها توسط متخصصان باتجربه ای که آموزش را در زمینه خاص ارائه می دهند، آموزش دیده اند. طراحی کمپین تبلیغاتی کار کوچکی نیست و درک رفتار مصرف کننده از داده های جمع آوری شده از تحقیقات بازار جنبه بسیار مهمی از کمپین است.

 

سفارش کمپین تبلیغاتی

برای راه اندازی یک کمپین تبلیغاتی، خلاقیت و هوشمندی زیادی لازم است. علاوه بر این، مهارت‌های مدیریت زمان وارد عمل می‌شوند تا کمک کنند کار در  سطح بزرگ تری انجام شود. تنها در صورتی که کمپین تبلیغاتی برای یک محصول یا خدمات، به مشتریان مناسب برسد و درآمد مورد نظر را ایجاد کند، برای شرکت مثمر ثمر خواهد بود.

 

طبقه بندی

 

طبقه بندی تبلیغات

تبلیغات عبارت است از معرفی محصولات و خدمات یک شرکت از طریق رسانه های مختلف برای افزایش فروش آن محصول و خدمات. تبلیغات، آشنا کردن مشتری با محصول و تمرکز بر نیاز مشتری به خرید آن است. در سطح جهانی، تبلیغات به بخش مهمی از دنیای شرکت ها تبدیل شده است. شرکت ها بخش عظیمی از درآمد خود را به بودجه تبلیغات اختصاص می دهند. تبلیغات همچنین به ساختن برند کمک می کند.

 

انواع تبلیغات

شاخه ها یا انواع مختلفی از تبلیغات وجود دارد که شرکت ها می توانند از آن ها استفاده کنند. اجازه دهید در مورد آن ها به تفصیل بحث کنیم.

 

تبلیغات چاپی

 رسانه های چاپی از دیرباز برای تبلیغات استفاده می شده است. روزنامه ها و مجلات روش های کاملاً محبوبی برای تبلیغات شرکت های مختلف در سراسر جهان هستند. با استفاده از رسانه های چاپی، شرکت ها می توانند محصولات خود را از طریق بروشور تبلیغ کنند.

روزنامه و مجلات فضای تبلیغاتی را می فروشند و هزینه آن به عوامل مختلفی بستگی دارد. مقدار فضا، صفحه نشریه و نوع مقاله هزینه تبلیغات را تعیین می کند. بنابراین یک تبلیغ در صفحه اول گرانتر از صفحات داخلی خواهد بود. به طور مشابه، یک تبلیغ در کاغذ براق گران تر از یک کاغذ با کیفیت متوسط ​​است.

رسانه

تبلیغات رسانه ای

این نوع تبلیغات در سراسر جهان بسیار محبوب است. که شامل تبلیغات تلویزیونی، رادیویی یا اینترنتی است. تبلیغات در تلویزیون مخاطبان زیادی دارد و بسیار پرطرفدار است. هزینه تبلیغات بستگی به مدت زمان تبلیغ و زمان نمایش آن دارد.

به عنوان مثال، تبلیغات در زمان پربیننده هزینه بیشتری نسبت به زمان معمولی دارند. تبلیغات رادیویی هنوز مخاطبان خاص خود را دارد. آن ها در بین اقشار جامعه بسیار محبوب هستند و به فروش محصولات کمک می کنند.

 

تبلیغات در فضای باز

تبلیغات در فضای باز از ابزارهای مختلفی برای جلب توجه مشتری استفاده می کند. بیلبوردها، کیوسک ها و نمایشگاه ها روشی موثر برای انتقال پیام شرکت هستند. بیلبوردها در سطح شهر وجود دارند اما محتوا باید به گونه ای باشد که توجه مشتری را به خود جلب کند.

 کیوسک ها یک خروجی آسان برای محصولات هستند و به عنوان رسانه اطلاعات برای عموم نیز عمل می کنند. برگزاری رویدادهایی مانند نمایشگاه‌ها و نمایشگاه‌های تجاری برای تبلیغ محصول یا خدمات نیز به نوعی تبلیغ محسوب می‌شوند. بنابراین تبلیغات در فضای باز یک ابزار تبلیغاتی موثر است.

 

تبلیغات پنهان

این یک روش منحصر به فرد برای تبلیغات است که در آن محصول یا پیام به طور ماهرانه در یک فیلم یا سریال تلویزیونی گنجانده می شود. هیچ تبلیغ واقعی وجود ندارد، فقط نام محصول در فیلم ذکر شده است. برای مثال، تام کروز در فیلم Minority Report از گوشی نوکیا استفاده کرد.

 

تبلیغات خدمات عمومی

همان طور که از عنوان آن مشخص است، چنین تبلیغاتی برای اهداف عمومی است. انبوهی از موضوعات مهم مانند ایدز، یکپارچگی سیاسی، صرفه جویی در انرژی، بی سوادی، فقر و غیره وجود دارد که همه آن ها نیاز به آگاهی بیشتر عموم مردم دارند. این نوع تبلیغات در سال های اخیر اهمیت زیادی پیدا کرده است و ابزاری موثر برای انتقال پیام است.

 

کاری از تیم رسانه سامان ادز


برای دیدن صفحه مدیریت تبلیغات در سامان ادز کلیک کنید.

هزینه های طراحی و خرید سایت
لزوم مدیریت تبلیغات برای کسب و کار شما
جذاب ‌تر کردن محصولات با تیزر
شرکت تبلیغاتی و خدمات آن
استفاده از عکاسی صنعتی برای تبلیغات شرکت
عکاسی تبلیغاتی و لزوم آن برای هر کسب و کاری
تیزرهای با کیفیت راهکارهای جذب مخاطبان
ویژگی های ضروری برای یک فروشگاه اینترنتی موفق
ساخت  تیزر و مزایای آن  برای کسب و کار
previous arrow
next arrow
Shadow
فهرست