شرکت تبلیغاتی و خدمات آن

 

ads company

 

شرکت تبلیغاتی و خدمات آن

 

به عنوان مصرف‌کننده، ما به پیام‌های تبلیغاتی که از هر جهت به ما می‌رسند عادت کرده‌ایم: تلویزیون، تبلیغات آنلاین، رسانه‌های اجتماعی، بیلبوردها، رادیو، رسانه های چاپی. برای کسب‌وکارها و سازمان‌ها، تبلیغات خلاق ابزاری قدرتمند و اغلب ضروری برای ایجاد برند، فروش، افزایش آگاهی و ایجاد تمایز رقابتی است که می‌تواند صرفاً بقای یک کسب‌وکار را به تضمین کند.

برای کمک در درک این که یک آژانس تبلیغاتی چیست، چه کاری انجام می دهند و چگونه می توانند برای کسب و کارها مفید باشند، اطلاعات زیر را ارائه می دهیم:

 

آژانس تبلیغاتی چیست؟

• خدمات متداول آژانس تبلیغاتی
• چگونه یک آژانس تبلیغاتی می تواند به رونق یک شرکت کمک کند؟
• آژانس تبلیغاتی چیست؟

 

یک آژانس تبلیغاتی سنتی یا آژانس دیجیتال، تبلیغات، رسانه، ارتباطات بازاریابی، روابط عمومی، سازماندهی رویداد و سایر خدمات را برای کمک به کسب‌وکارها و سازمان‌ها برای افزایش آگاهی، فروش محصولات و خدمات و ایجاد برندهای پویا ارائه می‌دهد.

برخی دیگر از وظایف اصلی آژانس تبلیغاتی عبارتند از:

 

انجام تحقیقات بازار

در حالی که یک شرکت تبلیغاتی، خدمات خلاقانه ای را برای ایجاد کمپین ها ارائه می کند، کار آن ها نیز بر اساس تحقیقات بازار است و اطمینان حاصل می کند که تلاش ها را به درستی هدف قرار می دهند تا اثربخش باشند.

 

برنامه ریزی و بودجه بندی تبلیغات

یک کمپین تبلیغاتی یا بازاریابی می‌تواند بخش‌های پویای زیادی داشته باشد که برنامه‌ریزی دقیقی برای اطمینان از اجرای روان و هم گام با بودجه کمپین انجام می‌دهد.

 

انتخاب رسانه

آژانس‌های خلاق طیف وسیعی از رسانه‌ها را در نظر دارند، از جمله تلویزیون، رسانه های چاپی، تعاملی، رسانه‌های اجتماعی، بیلبوردها، بازاریابی مستقیم و بسیاری دیگر. نه تنها باید رسانه مناسب برای کمپین انتخاب شود، بلکه آژانس بازاریابی نیز باید فضای تبلیغاتی را انتخاب و در مورد هزینه آن مذاکره کند.

 

هماهنگی کمپین های بازاریابی چند کانالی

بازاریابی چند کاناله، کانال‌های مختلفی مانند رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها، ایمیل، تلویزیون، تلفن همراه و سرویس‌های پخش را ادغام می‌کند تا به مشتریان در هر کجا که هستند دسترسی پیدا کند و به اهداف آن ها دست یابد.

 

 

یکپارچه سازی فعالیت های بازاریابی

بسیاری از کمپین‌ها به آژانس‌های تبلیغاتی نیاز دارند تا فعالیت ها را بین بخش‌ها، تامین‌کنندگان و شرکا هماهنگ کنند. به عنوان مثال، شرکت تبلیغات دیجیتال ممکن است از کمپین دیجیتال برای حمایت از راه اندازی محصول استفاده کند، که همچنین به مدیریت رویداد و خدمات روابط عمومی برای دریافت پوشش مطبوعاتی نیاز دارد.

 

خدمات متداول آژانس تبلیغاتی

آژانس های تبلیغاتی انواع مختلفی دارند. شرکت های خلاق، خواه یک شرکت با خدمات تخصصی یا آژانس تبلیغاتی با خدمات کامل، معمولاً طیف گسترده ای از خدمات را ارائه می دهند، از جمله:

 

کمپین های تبلیغاتی

کمپین های تبلیغاتی مجموعه ای از تبلیغات مرتبط هستند که بر انتقال پیام یک برند واحد تمرکز دارند. مدیران خلاق و تیم‌های خلاق آن‌ها متشکل از مدیران هنری و کپی‌رایترها، کمپین‌هایی را برای دستیابی به اهداف کسب‌وکار یا آگاهی مشتری خاص تولید می‌کنند، که اغلب منجر به فروش و تبدیل می‌شوند.

برای ایجاد کمپین، آژانس روی یک استراتژی خاص کار می کند که اغلب محصول ورودی مشتری، تحقیقات بازار و طوفان فکری خلاقانه است. اجرای یک کمپین بزرگ در بسیاری از پلتفرم های رسانه های تبلیغاتی امری متداول است.

نمونه‌ای از این کمپین‌های تبلیغاتی نایک است که بر اساس شعار «فقط انجامش بده»، که در ابتدا توسط آژانس تبلیغاتی Wieden + کندی در سال 1987 طراحی شد.
در دستان تیم خلاق آژانس، شعار “فقط انجامش بده” به یک شعار الهام بخش برای ورزشکاران آماتور و حرفه ای در سراسر جهان تبدیل شد. از آن به‌عنوان مرکز تبلیغات، بیلبوردها، پوسترها، تبلیغات چاپی، کالاها، رویدادها و سایر بخش‌های مختلف کمپین‌های تبلیغاتی استفاده شده است که به تبدیل نایک به یکی از برندهای بزرگ کالاهای ورزشی در جهان کمک کرد.

 

مدیریت رسانه های اجتماعی

با افزایش رسانه های اجتماعی، اهمیت بازاریابی برای مخاطبان از طریق پلتفرم های منتخب آن ها از جمله فیس بوک، توییتر، اینستاگرام، پینترست، یوتیوب، اسنپ چت، تیک تاک، لینکدین و سایرین افزایش می یابد.

بازاریابی آنلاین می تواند شامل تبلیغات نمایشی یا پرداخت به ازای کلیک (PPC)، تأثیرگذاران رسانه های اجتماعی، محتوای هدفمند و موارد دیگر باشد. مدیریت رسانه های اجتماعی اغلب بخشی از یک استراتژی بازاریابی دیجیتال بزرگتر است که می تواند شامل موارد زیر باشد:

• برنامه های موبایل
• وبلاگ ها
• محتوای وب سایت
• کمپین های ایمیلی
• سئو (بهینه سازی موتور جستجو)
• کمپین های بازاریابی ورودی/خروجی

 

تولید محتوا

از آنجایی که مصرف‌کنندگان در برابر پیام‌های تبلیغاتی مستقیم مقاوم‌تر می‌شوند، اغلب باید با فروش‌های نرمی مانند فروش‌هایی که از طریق محتوای هدفمند ارائه می‌شوند، در وبلاگ‌ها، محتوای سایت، پست‌های رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر، جذب شوند.

شرکت‌های تبلیغاتی و آژانس‌های تولید محتوا که اغلب همراه با متخصصان سئو کار می‌کنند، محتوا را بر اساس مراحل مختلف فروش یا بازاریابی ایجاد می‌کنند: در ابتدا جلب علاقه و جلب اعتماد و سپس تبدیل به مشتریان بالقوه.

 

 

طراحی گرافیک

طراحی گرافیک از جمله خدمات ضروری است که توسط آژانس های تبلیغاتی یا توسط شرکای طراحی یا تامین کنندگان ارائه می شود. این هنر عملی ایجاد مفاهیم بصری با رایانه یا دست است که قصد دارد مفاهیمی را که الهام‌بخش، اطلاع‌رسان و مجذوب کننده برای مصرف‌کنندگان است، ایجاد کند.

طراحی گرافیکی را می توان در همه چیز مشاهده کرد. از لوگوهای شرکت گرفته تا طرح های تبلیغاتی و انتشاراتی تا وب سایت هایی که چشم نواز هستند، به راحتی قابل پیمایش بوده و به خوبی کار می کنند. اهمیت طراحی، فراتر از گرافیک است و تجربه کاربری آنلاین، طراحی سه بعدی محصول، طراحی نرم افزار و موارد دیگر را پوشش می دهد.

 

برنامه ریزی استراتژیک

استراتژی تبلیغاتی نمای کلی و جهت گیری گسترده ای را برای کمپین فراهم می کند و اهداف قابل اندازه گیری را تعیین می کند تا اطمینان حاصل شود همه چیز در مسیر اجرا قرار دارد. اهداف پروژه تبلیغاتی، نحوه دستیابی به آن ها، این که چه کسی کار را انجام خواهد داد و چه معیارهایی برای تعیین موفقیت استفاده می شود را مشخص می کند.

از آنجایی که برنامه ریزان استراتژیک باید به مخاطبان هدف توجه زیادی داشته باشند، اغلب توسط تیم آژانس تبلیغاتی به عنوان “صدای مصرف کننده” در نظر گرفته می شوند. وظایف برنامه ریز استراتژیک شامل برقراری ارتباط با سایر بخش ها، همسویی اهداف تبلیغاتی و تجاری، ایجاد تقویم های کمپین و تخصیص بودجه است.

 

تبلیغات تلویزیونی، وب، رادیویی

به طور سنتی، تبلیغات پخش تلویزیونی و رادیویی جایگاه بسیار بیشتری در قلب آژانس‌های تبلیغاتی داشت، زیرا بودجه و توجهی که به آن‌ها می‌شد بسیار بیشتر از چاپ سنتی بود.

با اتصال به اینترنت پرسرعت در همه جا، ویدیوها به طور فزاینده ای ابزارهای بازاریابی آنلاین مهمی هستند که اغلب نسبت به پست های ساده تصویر و متن، علاقه بیشتری به خود جلب می کنند. آژانس تبلیغاتی اغلب باید رویکرد خود را بین بخش سنتی و تبلیغات آنلاین متمایز کند.

برای مثال در تلویزیون، بینندگان انتظار دارند تبلیغات را ببینند و پیام های تبلیغاتی مستقیم دریافت کنند. با این حال، به صورت آنلاین، مردم برای اهداف خاصی به سایت‌ها می‌روند و انتظار دارند هر ویدیویی که تماشا می‌کنند، اطلاعات مورد نیاز را به آنها بدهد یا به سؤالی که دارند پاسخ دهد.

تبلیغات آنلاین معمولاً هزینه کمتری نسبت به تبلیغات سنتی دارد و پتانسیل دسترسی به مخاطبان گسترده‌تری را ارائه می‌کند اما باید با فضای بسیار رقابتی مقابله کند.

 

چگونه آژانس تبلیغاتی می تواند به رونق شرکت کمک کند

هنگامی که آژانس تبلیغاتی را استخدام می کنید به مجموعه ای از خدمات و تخصص دسترسی پیدا می کنید که می تواند به شما کمک کند شرکت خود را به طور مؤثرتری بازاریابی کنید. یک شرکت خلاق می تواند موارد زیر را ارائه دهد:

 

Save money

 

صرفه جویی در زمان و هزینه

وقتی از متخصصان صنعت تبلیغات کمک می گیرید، نیازی به توسعه تخصص برای ایجاد تبلیغات خود ندارید. آژانس‌ها معمولاً طیف وسیعی از راه‌حل‌ها را به مشتریان ارائه می‌دهند که تقریباً برای هر نوع بودجه‌ای طراحی شده‌اند، با نظارت برای اطمینان از پایبندی پروژه‌ها به جدول‌های زمانی نیاز است.

 

توسعه برند

آژانس های تبلیغاتی در معرفی برند متخصص هستند. آن ها تحقیقی را انجام می دهند تا هدف یک شرکت را بشناسند و راهکارهایی ایجاد می کنند که به اهداف تجاری خاص دست می یابد و به ایجاد آگاهی از تفاوت یک برند با رقبای خود کمک می کند.

 

کسب تخصص حرفه ای

آژانس های تبلیغاتی، طیف وسیعی از استعدادها را دارند که مشتریان می توانند از آن ها برای ارائه دانش فنی در زمینه های مختلف استفاده کنند، از جمله:

• کپی رایتینگ
• تخصص های هنری
• استراتژی
• خرید و برنامه ریزی رسانه
• توسعه اپلیکیشن
• تجربه کاربری (UX) و رابط کاربری (UI)
• تخصص های خلاقانه

 

گسترش دامنه دسترسی شرکت

تبلیغات موثر به ایجاد آگاهی و ایجاد تعامل برای گسترش دسترسی شرکت تبلیغاتی به مشتریان جدید کمک می کند. استراتژی‌هایی برای دستیابی به وسیع‌ترین مخاطبان ممکن در نظر گرفته می‌شوند. استفاده از تست و معیارهای خاص به آژانس‌ها این امکان را می‌دهد که کمپین‌ها را در حین اجرا تنظیم کرده تا بهترین نتایج را ارائه کنند.

 

بهبود تصویر برند

تصویر برند فقط یک لوگوی شرکتی نیست. مجموعه‌ای از انجمن‌ها است که تعیین می‌کنند مصرف‌کنندگان در مورد کسب‌وکار چگونه فکر می‌کنند. هنگامی که شخصی از وب سایت بازدید می کند یا تبلیغ تان را می بیند، تصویر برند مسئول اولین برداشت است که تأثیر قابل توجهی ایجاد کرده و تعیین می کند که آنها چگونه به شما نگاه می کنند و آیا می خواهند با شما معامله کنند یا نه.

آژانس های تبلیغاتی حافظان و پرورش دهندگان داستان های برند هستند. با پی بردن به اینکه چه چیزی برند را منحصر به فرد کرده و از رقبا متمایز می کند، می توانند داستان را تنظیم کنند تا به کسب و کارتان در دستیابی به موفقیت بیشتر کمک کنند.

 

 

Get expert insights about the company

 

دریافت بینش های تخصصی در مورد شرکت

از آن جایی که خدمات تبلیغات و بازاریابی برای موفقیت یک شرکت یا سازمان ضروری است، خوب است بدانید که می‌توانید به راحتی از طریق آژانس تبلیغاتی سامان ادز به طیف گسترده‌ای از خدمات حرفه‌ای دسترسی داشته باشید. این خدمات مستقل و نمونه های پروژه، که توسط متخصصان مجرب تبلیغاتی ارائه می شود، طراحی لوگو، ویرایش ویدئو، طراحی رسانه های اجتماعی، طراحی وب و موبایل، توسعه تجارت الکترونیک، بازاریابی و موارد دیگر می باشد.

 

برای یافتن آژانس تبلیغاتی مورد نیاز خود به موارد زیر توجه کنید :

• استعدادهای ارائه شده توسط سرویس را غربال کنید تا نوع کار مورد نیاز خود را بیابید. هر تامین کننده به وضوح، آنچه را که ارائه می دهد با فرآیند خلاقانه، هزینه ها و جدول زمانی توضیح می دهد.
• وقتی یک فریلنسر تبلیغاتی با مهارت‌های مورد نیاز پیدا می‌کنید، شرایط را برای کار فراهم می‌کنید و کار پس از قرارداد شروع می‌شود.
• کار تبلیغاتی را در بازه زمانی توافق شده دریافت خواهید کرد. تا زمانی که کار را تأیید نکنید، به تامین کننده شما پولی پرداخت نمی شود.
• با خدمات و ویژگی های کاتالوگ پروژه، می توانید اطمینان حاصل کنید که تلاش های تبلیغاتی، حرفه ای و موثر هستند.

 

 

کاری از تیم رسانه سامان ادز

برای دیدن صفحه  مدیریت تبلیغات  کلیک کنید.
هزینه های طراحی و خرید سایت
لزوم مدیریت تبلیغات برای کسب و کار شما
جذاب ‌تر کردن محصولات با تیزر
شرکت تبلیغاتی و خدمات آن
استفاده از عکاسی صنعتی برای تبلیغات شرکت
عکاسی تبلیغاتی و لزوم آن برای هر کسب و کاری
تیزرهای با کیفیت راهکارهای جذب مخاطبان
ویژگی های ضروری برای یک فروشگاه اینترنتی موفق
ساخت  تیزر و مزایای آن  برای کسب و کار
previous arrow
next arrow
Shadow
فهرست