لزوم مدیریت تبلیغات برای کسب و کار شما

لزوم مدیریت تبلیغات

لزوم مدیریت تبلیغات برای کسب و کار شما

 

مدیریت تبلیغات جزء ضروری هر کسب و کار مدرن است. در واقع 68 درصد از بازاریابان آن را برای استراتژی بازاریابی کلی خود بسیار مهم می دانند. رقابت تجاری زیاد است و رقابت برای جذب مشتریان حتی بالاتر است، بنابراین باید راه هایی برای برجسته شدن پیدا کنید. با تبلیغات مناسب، می‌توانید پیام‌های معنی‌داری ایجاد کنید که با مخاطبان صحبت کند، برند شما را محبوب کند و حضور شما را در جستجوگرها پر رنگ کند.

 

در واقع، احتمالاً می‌توانید حداقل یک آگهی را به خاطر بیاورید که باعث شده چیزی بخرید یا حداقل برند را به خاطر بسپارید. برای مشتریان، این می تواند تبلیغات فیات باشد که صرفاً بر روی خلاقیت تمرکز می کند و کار خود را کاملاً انجام می دهد. اما علاوه بر خلاقیت، باید دقت داشته باشید.

 

پیام های تبلیغاتی دیجیتال باید تا حد امکان شخصی ساخته شده باشد، افراد مناسب را هدف قرار دهد و در زمان مناسب ارائه شود. ردیابی رفتار مصرف‌کننده باید مسیری برای درگیر کردن مشتریان بالقوه باشد.

 

با این حال، رسیدگی به این فرآیند آسان نیست، به خصوص اگر در مدیریت تبلیغات تازه کار هستید. بیایید تعریف، انواع، اهداف و مزایای آن را برای کسب و کار شما کشف کنیم.

 

مدیریت تبلیغات 

مدیریت تبلیغات فرآیندی برای برنامه‌ریزی، نظارت و کنترل فعالیت‌های تبلیغاتی مختلف است که به منظور تأثیرگذاری بر تصمیمات مخاطبان هدف است. به بیان ساده، نقش مدیریت تبلیغات توسعه و قرار دادن تبلیغات در مناسب ترین مکان هاست که بهترین نتیجه را به همراه داشته باشد.

دامنه مدیریت تبلیغات شامل تجزیه و تحلیل استراتژی فعلی تبلیغات و مخاطبان هدف، ارزیابی اثربخشی آن و به روز رسانی آن در جهت اهداف موجود است. همچنین شامل تنظیم بودجه، ایجاد پیام های مرتبط، استخدام متخصصان مربوطه و مدیریت کار آنها می شود.

پیاده‌سازی شیوه‌های مدیریت تبلیغات استراتژیک در طرح کسب‌وکار شما به این معناست که محصولات یا خدمات خاصی را به مخاطبان مرتبط خود معرفی کنید، تصویر بهتری ایجاد کنید، سطح آگاهی از برند را ارتقا دهید و فروش کلی را افزایش دهید.


انواع تبلیغات دیجیتال

اگرچه انواع مختلفی از مدیریت تبلیغات از رسانه های چاپی گرفته تا پخش وجود دارد، تبلیغات دیجیتالی در بین بازاریابان مورد توجه قرار گرفته است. مدیریت تبلیغات دیجیتال شامل قرار دادن تبلیغات در کانال های آنلاین برای تبلیغ برند، محصول یا خدمات شما است. انواع زیادی از قالب‌های دیجیتالی وجود دارد که می‌توانید برای کسب‌وکار خود از آن‌ها استفاده کنید، از جمله ایمیل‌ها، رسانه‌های اجتماعی، وبلاگ‌ها، موتورهای جستجو، و انجمن‌ها و همه آن ها می‌توانند میزبان تبلیغات شما باشند.

بیایید به انواع اصلی مدیریت تبلیغات دیجیتال نگاه کنیم تا بهترین قالب را برای کسب و کار خود تعیین کنیم:

 

مدیریت تبلیغات رسانه

 

تبلیغات رسانه های اجتماعی

رسانه های اجتماعی تبلیغات خود را در پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی (اینستاگرام، فیس بوک، یوتیوب و غیره) ارائه می دهد و به دلیل تعداد کاربران و پیاده سازی آسان در استراتژی بازاریابی محبوبیت دارد. تبلیغات رسانه های اجتماعی می توانند هدفمند، حمایت شده و ارگانیک (اینفلوئنسرها و دهان به دهان) باشند.

 

تبلیغات موتورهای جستجو

تبلیغات موتورهای جستجو در طول جستجوهای وب ظاهر می شوند و دو شکل رایج دارند: بهینه سازی موتور جستجو (SEO) و تبلیغات پرداخت به ازای کلیک. به طوری که فعالیت های سئو و لینک سازی وظیفه تبلیغ محتوای شما در موتورهای جستجو (وبلاگ ها و صفحات وب) بر اساس کلمات کلیدی خاص را بر عهده دارند. از آنجایی که اکثر خوانندگان صفحه اول گوگل را مورد توجه قرار می دهند، این استراتژی ارزش دنبال کردن دارد.

 

تبلیغات تعاملی

تبلیغات تعاملی شامل تبلیغات ویدیویی و تبلیغات آنلاین است که بینندگان را ملزم به انجام یک عمل خاص می کند. اگرچه تبلیغات تعاملی برای تولید زمان بیشتری نیاز دارد، اما سطوح پاسخگویی خوبی را نیز نشان می‌دهند و در میان گرایش‌های تولید فعلی ظاهر می‌شوند. این نوع تبلیغات گزینه های خلاقیت نامحدودی دارد و فرصتی برای درگیر کردن عاطفی مشتری بالقوه است.


تبلیغات ایمیلی

اگرچه تبلیغات ایمیلی در گذشته دارای محدودیت‌های اسپم بوده است، اما هنوز یکی از محبوب‌ترین و مؤثرترین راه‌ها برای دستیابی به مخاطب است. نکته کلیدی در اینجا این است که افرادی را که قبلاً با آن ها در ارتباط بوده اید یا در وب سایت شما عضو بوده اند، در لیست ارسال ایمیل بگنجانید. تبلیغات ایمیلی مقرون به صرفه است و می توان از آن برای تبلیغ پیشنهادات خاص یا معرفی خدمات جدید استفاده کرد.

 

تبلیغات نمایشی برنامه ای

تبلیغات برنامه‌ای یک پیام تبلیغاتی را در کانال‌های ارتباطی مختلف ارائه می‌دهند. آن ها می توانند به عنوان بنر، صفحات فرود یا تبلیغات پاپ آپ ارائه شوند و می توانند در هر نقطه از اینترنت ظاهر شوند.

تبلیغات دیجیتال سرعت بالایی دارند و فهرست‌های شما را تقسیم‌بندی می‌کنند. آنها را می توان با پیشرفت کمپین تغییر و شخصی سازی کرد و همیشه برای حداکثر اثربخشی تلاش کنیم. اما مهمتر از همه، آنها می توانند همه انواع تبلیغات ذکر شده قبلی را در یک کمپین تبلیغاتی کامل ترکیب کنند.

 

اهداف اصلی تبلیغات

هدف هر تبلیغی باید انجام مکالمات بین برند و مشتری برای افزایش فروش و سود باشد، اما چیزهای بیشتری نیز وجود دارد. قبل از شروع یک کمپین، اهداف مدیریت تبلیغات خود را مشخص کنید:

 

1. معرفی کردن
اولین هدف تبلیغاتی این است که مشتریان بالقوه را در مورد برند خود آگاه کنید. آنها را از خدماتی که ارائه می دهید آگاه و یک محصول جدید معرفی کنید یا یک پیشنهاد جالب ارائه دهید یا در مورد ورود به یک بازار جدید صحبت کنید. همه اینها به عنوان شروع کننده مکالمه در مورد برند شما هستند و می توانند زمینه را برای هدف بعدی فراهم کنند.

 

2. متقاعد کردن
هدف دیگر این است که خریداران بالقوه را متقاعد کنید که محصول یا خدمات شما بهترین است. این هدف برای نشان دادن ارزش شما نسبت به رقبا است. هر تبلیغی باید یک هدف روشن و یک فراخوان برای اقدام داشته باشد که باید انجام شود، مانند کلیک کردن روی پیوند یا پر کردن یک فرم.

 

3. برای یادآوری
برخی از کمپین‌های تبلیغاتی ممکن است زمانی که شرکت (بازار یا خدمات) جدید است، از نقطه صفر شروع شوند، اما هدف برخی از آنها تجدید حافظه مخاطبان شماست. باید به آنها یادآوری کنید که طرفدار چه هستید، تبلیغ کنید که چه چیزی شما را منحصر به فرد می کند و البته اینکه چرا از رقبا بهتر هستید.

سوالاتی که باید در مدیریت تبلیغات بپرسید:
برای انتخاب مسیر صحیح در فرآیند مدیریت تبلیغات، باید چند سوال بپرسید تا مسیر تبلیغاتی شما مشخص شود. در اینجا چند سوال مهم وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

 

تبلیغات چه نقشی در بازاریابی کلی دارد؟

به آن به عنوان تعداد تقریبی مشتریان، باز شدن ایمیل ها، کلیک ها یا هر نرخ دیگری که از تلاش های تبلیغاتی دریافت می کنید (یا انتظار دارید) فکر کنید. سپس آن را با اعداد کلی بازاریابی خود مقایسه کنید. به این ترتیب، می توانید ببینید چقدر تبلیغات برای کسب و کار شما موثر است و تصمیم می گیرید که آیا باید آن را ارتقا دهید یا شاید کمی سرعت آن را کاهش دهید.

 

چرا نیاز به تبلیغ دارید؟

آیا نیاز به ورود به یک بازار جدید دارید؟ آیا می خواهید خدمات شما دامنه وسیع تری داشته باشد؟ یا پیشنهاد فصلی وجود دارد که می خواهید ارائه دهید؟ پاسخ به این سوالات به شما درک درستی از آنچه می خواهید به دست آورید و استراتژی (پیام رسانی، زمان بندی، اجرا) برای انجام این کار می دهد.

 

اهمیت مدیریت تبلیغات

اهمیت مدیریت تبلیغات

حداقل 33 درصد از بازاریابان از تبلیغات برای افزایش آگاهی از برند استفاده می کنند. اما اهمیت مدیریت تبلیغات به همین جا ختم نمی شود. در اینجا چند راه دیگر وجود دارد که تبلیغات و به ویژه تبلیغات دیجیتال، می تواند برای کسب و کار شما مفید باشد:

 

1- نام برند شما را به عموم معرفی می کند
مدیریت تبلیغات به ارائه و معرفی راه حل های تجاری جدید به بازار کمک می کند. علاوه بر افزایش آگاهی از برند، بستری را در اختیار شما قرار می دهد تا مزایای خود را نسبت به رقبا نشان دهید و همچنین بازارهای کاملاً جدیدی را برای تجارت باز می کند.

 

2- تبلیغات را تحت کنترل نگه می دارد
داشتن یک فرآیند مدیریت تبلیغات کمک می کند تا استراتژی های خود را در جهت درست هدایت کنید، به روز رسانی ها و رویکردهای جدید را بررسی کنید و بهترین (و مقرون به صرفه ترین) راه ها را برای دستیابی به مخاطب مناسب با پیام مناسب پیدا کنید.

 

3- فروش را افزایش می دهد
تقریباً هر فعالیت تجاری هدف نهایی مشارکت در فروش را دارد. تبلیغات ممکن است منجر به فروش مستقیم زیادی نشود. با این حال، این یک گام مهم در ارتباط همه‌کاناله‌ای است که منجر به پیدا کردن سرنخ‌ها می‌شود، اخبار مربوط به خدمات شما را منتشر کرده و به موفقیت کلی فروش کمک می‌کند.

 

4- هدف گیری دقیق
باید بتوانید مشتریان بالقوه ای را که به خدمات شما علاقه مند هستند، هدف قرار دهید و به لطف سئو، ردیابی بازدیدکنندگان وب سایت و تبلیغات هدفمند، این چیزی است که تبلیغات دیجیتال به شما ارائه می دهد.

 

5- مقرون به صرفه
تبلیغات چاپی، تلویزیونی یا تبلیغات در فضای باز هزینه زیادی دارد و همه شرکت ها نمی توانند آن را بپردازند. با قیمت های مناسب در تبلیغات دیجیتال، همه می توانند تقریباً از همان سطح شروع کنند، مقداری پول پس انداز کنند و سپس به مدیریت اجازه دهند کار خود را انجام دهد.

 

6- نتایج قابل اندازه گیری
اندازه گیری تبلیغات سنتی به دلیل آفلاین بودن ممکن است سخت باشد، در حالی که در دیجیتال، KPI های زیادی برای بررسی نتایج تلاش های انجام شده وجود دارد: نرخ تبدیل، ترافیک، بازدیدکنندگان منحصر به فرد، نرخ کلیک و غیره.

 

 

از آگاهی گرفته تا خرید، تبلیغات می‌تواند منجر به جذب مشتریان شود، برند شما را به مخاطبان هدف معرفی کند، بازارهای جدیدی را باز کند، برند شما را بسازد و در نهایت فروش را افزایش دهد. با این حال، برای استفاده حداکثری از تلاش های تبلیغاتی خود، باید روی مدیریت تبلیغات سرمایه گذاری کنید.

مدیریت تبلیغات، تفکر استراتژیک پشت تبلیغات است که مسئول تعیین اهداف برای تعیین مسیر بازاریابی صحیح، انتخاب کانال های ارتباطی و انجام تمام اقدامات لازم برای رسیدن به اهداف مورد نظر شما است.

 

کاری از تیم رسانه سامان ادز

برای دیدن صفحه  مدیریت تبلیغات  کلیک کنید.
هزینه های طراحی و خرید سایت
لزوم مدیریت تبلیغات برای کسب و کار شما
جذاب ‌تر کردن محصولات با تیزر
شرکت تبلیغاتی و خدمات آن
استفاده از عکاسی صنعتی برای تبلیغات شرکت
عکاسی تبلیغاتی و لزوم آن برای هر کسب و کاری
تیزرهای با کیفیت راهکارهای جذب مخاطبان
ویژگی های ضروری برای یک فروشگاه اینترنتی موفق
ساخت  تیزر و مزایای آن  برای کسب و کار
previous arrow
next arrow
Shadow
فهرست