راهکارهای حرفه‌ای عکاسی تجاری برای تبلیغات موثر

 عکاسی تجاری راهکارهای حرفه‌ای برای تبلیغات موثر

 عکاسی تجاری

راهکارهای حرفه‌ای برای تبلیغات موثر

عکاسی تجاری فقط راهی برای افزایش فروش مشاغل نیست. انتخاب عکس ‌های مناسب می ‌تواند به مشتریان کمک کند تا با برند ارتباط برقرار کنند، اعتماد کنند و دوباره به آن ها رجوع کنند. به انواع مختلف عکاسی تبلیغاتی نگاهی بیندازید و ببینید کدام برای کسب و کار تان مناسب است.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی صنعتی به عکس‌ هایی گفته می‌ شود که با هدف تبلیغ شرکت در کمپین ‌های بازاریابی، مواد چاپی و سایر کانال‌ های تبلیغاتی گرفته می‌ شوند. عکاسی تبلیغاتی اصطلاح کلی برای هر تصویری است که سفارش داده شده و با هدف برانگیختن احساسات و ترغیب مشتریان به خرید برند، محصول یا خدمات خاص گرفته شده است.

اگر به کمپین ‌های عکس برندهای بزرگ فکر می ‌کنید، ممکن است طرح رنگ، حال و هوا، پس ‌زمینه صحنه یا مدل ‌هایی که ژست گرفته ‌اند را به یاد بیاورید – همه این ها قبل از این که متوجه محصول شوید خودنمایی می کنند. تیم هر جزء را انتخاب می کند تا سبک زندگی آرمانی خاصی را به مخاطب نشان دهد. گاهی اوقات، عکس‌ ها هیچ محصولی را نشان نمی‌ دهند.

با در نظر گرفتن این موضوع، جلوه های بصری هر برند متفاوت خواهد بود. آن ها داستان متفاوتی بیان می کنند و مخاطبان هدف آن ها منحصر به فرد هستند. در همین حال، کمپین تبلیغاتی نشان می‌ دهد عکاسی برای کسانی که از دوربین‌ های پیشرفته برای ثبت دنیای اطراف شان استفاده می‌کنند چه معنایی دارد.

برندها از تصاویر بصری استفاده می کنند تا نشان دهند استفاده از محصول شان چگونه است. اما رویکرد آن ها به عکس های تبلیغاتی متفاوت است. اغلب به تیمی متشکل از عکاسان، ویراستاران، سبک ‌شناسان و بازاریاب با تجربه نیاز است تا کمپین‌ های عکاسی تبلیغاتی را گرد هم بیاورند تا نشان دهند چگونه برند می ‌تواند زندگی مشتریان را غنی ‌تر یا مشکلات آن ها را حل کند.

 

عکاسی تبلیغاتی در مقابل عکاسی تجاری

عکاسی تبلیغاتی در مقابل عکاسی تجاری

عکاسی تبلیغاتی داستانی را روایت می ‌کند و رویا، احساس یا سبک زندگی تبلیغ شده توسط برند را به فروش می‌ رساند. ممکن است به صورت فیزیکی محصول را نشان بدهد یا ندهد. عکاسی تجاری بر نمایش محصول در بهترین نور ممکن تمرکز دارد و اغلب شامل گروه کامل و بودجه است. این تصاویر همیشه محصول را نشان می دهند، اما نه لزوما به عنوان نقطه کانونی.

شاید دیده باشید که عبارات عکاسی تجاری و تبلیغاتی به جای یکدیگر استفاده می شوند. قطعاً همپوشانی های زیادی بین این دو وجود دارد و بسیاری از عکس های تجاری نیز عکس های تبلیغاتی هستند. با این حال، همه عکس های تبلیغاتی عکس های تجاری نیستند.

عکاسی تجاری به مشتریان این امکان را می دهد بیشتر در مورد محصول بیاموزند. چه به طور مستقیم یا غیر مستقیم، تصاویر محصول را به نشان می دهند. می تواند عکس حرفه ای با پس زمینه سفید و نور ثابت باشد. در موارد دیگر، مدل‌ ها ممکن است نتایج مثبتی را که توسط محصولات برند تبلیغ می ‌شوند، نشان دهند.

به دلیل تمام عناصر موجود در عکس تجاری، تولید اغلب شامل تیمی از متخصصان می ‌شود که شامل عکاسان تجاری، ویراستاران، سبک ‌شناسان، مدیران خلاق و دیگر متخصصان است.

همچنین مواقعی وجود دارد که در عکس‌ های تجاری از افراد مشهور برای ایجاد اعتماد به محصول یا استفاده از رنگ ‌های خاص برای برانگیختن احساس خاصی در بیننده استفاده می‌ شود.

اگر تصاویر به یاد ماندنی، متقاعد کننده یا جالب توجه هستند، عکسبرداری موفقیت آمیز بوده است. در بازاریابی چاپی و دیجیتال، عکس ‌های تبلیغاتی می ‌توانند با ارتقای نقاط فروش منحصر به فرد شرکت، آن را در مقابل رقبا متمایز کنند.

 

مزایای عکاسی تجاری

مزایای عکاسی تبلیغاتی

بدون عکس های با کیفیت و خوب، تصور این که چگونه و چرا محصول باید بخشی از زندگی باشد برای مشتریان دشوار است. مشتریان اغلب بر اساس ارتباطات عاطفی با برندها خرید می کنند، نه فقط بر اساس عوامل عملی مانند هزینه

 

کیفیت محصول

برخلاف عکاسی محصول با پس ‌زمینه سفید، تصاویر تبلیغاتی آزادی عمل خلاقانه ‌تری دارند و به برندها اجازه می‌ دهند ارتباطات عاطفی بین مشتریان و محصولات شان ایجاد کنند. این مهم است زیرا احساسات در هسته تصمیم گیری – از جمله خرید – قرار دارند.

ارتباط مصرف کنندگان با برند ها، مشابه نحوه ایجاد ارتباط با افراد دیگری است که شخصیت آن ها را جذاب می دانند. این بدان معناست که مردم برندهایی را ترجیح می ‌دهند که کیفیت‌ آن ها بیشتر باشد. برندها شخصیت شان را با استفاده از تصاویر، طراحی و متن توصیفی به تصویر می‌ کشند. همه این ها به مصرف‌ کنندگان کمک می‌ کند ارزیابی کنند که آیا محصول برای شان مناسب است یا خیر.

قابل اعتماد بودن برند نیز در تغییر تصمیم خریدار بسیار مهم است. مطالعه اخیر نشان می دهد که 86 درصد از مصرف کنندگان مایلند محصول از برندی باشد که به آن اعتماد دارند و در این صورت هزینه بیشتری می پردازند. برای جلب اعتماد خریداران، برندها باید تجربه محصول پرارزش ارائه دهند، مانند توضیحات دقیق محصول و عکس‌ های با کیفیت همچنین یکی از دلایل اصلی اعتماد مشتریان به محصول است.

عکس های تبلیغاتی با کیفیت بالا در کنار الگوهای رفتاری انسان می تواند ابزار قدرتمندی برای کسب و کارها باشد. اول، جلب توجه، و دوم، ایجاد اعتماد طولانی مدت و الهام بخشیدن به مشتری برای اقدام به خرید.

 

انواع عکاسی تجاری

انواع عکاسی تبلیغاتی

انواع عکاسی تبلیغاتی به اندازه مشاغلی که از آن ها استفاده می کنند متنوع است. هر یک از آن ها با چالش های منحصر به فردی همراه هستند، به همین دلیل است که بسیاری از عکاسان حرفه ای در یک یا چند مورد تخصص دارند.

 

عکاسی محصول

عکاسی محصول دارای تصاویری از اقلام برای فروش است. محصول در مرکز صحنه قرار می ‌گیرد، معمولاً در استودیو عکس ‌برداری می‌ شود تا به عکاسان کنترل بیشتری بر تنظیمات بدهد. نورپردازی ثابت، دقت فنی و ضبط دقیق محصول از اجزای حیاتی عکاسی محصول هستند.

عکس محصول می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. می توانند از عکس های استاندارد شده تجارت الکترونیک با پس زمینه سفید گرفته تا تصاویر خلاقانه، مانند کامپوزیت های سبک زندگی یا عکس های تخت از محصولات با پس زمینه ها و وسایل متنوع باشند.

 

عکاسی از غذا

تصاویر تبلیغاتی مواد غذایی همه جنبه های فرآیند تولید غذا، از مواد اولیه خام تازه تا محصول نهایی یا کالاهای بسته بندی شده مصرفی را در بسته بندی با مارک برند پوشش می دهند. برندهای غذایی مبتنی بر محصول تجارت الکترونیک می توانند از عکس های تبلیغاتی استفاده کنند که هر یک از مراحل تولید محصول را برجسته می کند.

عکاسی از غذا می ‌تواند به مصرف ‌کنندگان نشان دهد محصولات از کجا آمده‌ اند، مراقبت‌ های کیفی برای تهیه آن‌ ها و این که چگونه خریداران می ‌توانند به عنوان بخشی از سبک زندگی مقرون ‌به ‌صرفه، سالم یا دلپذیر از آن استفاده کنند.

 

عکاسی تجاری و معماری

عکاسی معماری

عکاسی معماری نمای داخلی و بیرونی ساختمان های مسکونی و تجاری را نشان می دهد. مشتریان اصلی شامل معماران و استودیوهای آن ها، صنعت هتلداری و شرکت های املاک و مستغلات است، اما سایر مشاغل نیز می توانند از این نوع عکاسی بهره مند شوند.

به عنوان مثال، مشاغل گردشگری تجربیات شان را به فروش می ‌رسانند، اما عکس‌ هایی از امکاناتی که ارائه می دهند می ‌تواند به مشتریان بالقوه کمک کند بهتر تصمیم بگیرند که آیا می‌ خواهند تعطیلات را در آن جا بگذرانند یا خیر.

اگر هدف به تصویر کشیدن آرامش و زمان تنهایی است، عکس های معماری می توانند از نور ملایم و حداقل روابط عمومی استفاده کنند. در صحنه گنجاندن بیشتر پس زمینه تا زمانی که درهم و برهم یا باعث حواس پرتی نباشد احساس آرامش را بر می انگیزد.

حتی مشاغل تجارت الکترونیک می توانند از عکاسی معماری برای کمک به رشد برند شان استفاده کنند. تصاویر داخلی و خارجی از امکانات و دفتر مرکزی شرکت، شفافیت را برای مشتریانی که می‌ خواهند درباره شرکت بیشتر بدانند، به ارمغان می ‌آورد. کسب ‌و کارها می ‌توانند از این عکس‌ ها در بازاریابی آنلاین و چاپی استفاده کنند تا خودشان را به مشتریان معرفی کنند.

به طور مشابه، عکس‌ های تاسیسات تولید محصول می‌ تواند اعتماد ایجاد کند. اگر امکانات، تمیز و مدرن به نظر برسد مشتریان دلیل بیشتری برای اعتماد به کیفیت محصول دارند.

اگر در فروشگاه‌ خرده فروشی فعالیت می کنید می توانید از عکاسی معماری برای به نمایش گذاشتن ویترین فروشگاه استفاده کنید و خریداران آنلاین را ترغیب کنید تا شخصاً از فروشگاه بازدید کنند. این مطلب همچنین به یافتن آدرس کمک می کند و افراد می توانند پس از دیدن عکسی از ویترین فروشگاه، مکان آن را پیدا کنند.

 

عکاسی مد

مشاغل فروش پوشاک، کفش و سایر لوازم جانبی لباس از عکاسی مد برای تبلیغات و برجسته کردن محصولات استفاده می کنند. سطح خلاقیت و تولید درگیر در عکس مد به طور قابل توجهی در برندهای مختلف متفاوت است.

به عنوان مثال، برندهای تجارت الکترونیک ممکن است از تصاویر سبک زندگی مدل‌ هایی با ویژگی‌ های مرتبط با مخاطبان هدف استفاده کنند. در مقابل، برند مد لوکس ممکن است عکاس لباس حرفه‌ ای استخدام کند که از افراد مشهور یا مدل‌ های حرفه ‌ای استفاده می ‌کند تا مجموعه ‌ای از عکس‌ های استادانه بسازد که جلد مجله مد را زیبا کند.

عکاسی مد با امکانات خلاقانه بی پایان همراه است. داشتن چنین سبکی از مینیمالیستی و تمیز تا کاملاً تحریک ‌آمیز، در این ژانر به کسب ‌و کارها اجازه می‌ دهد تا پیام برند را به تصویری زیبا و اغلب هنری تبدیل کنند.

 

عکاسان تجاری را کجا پیدا کنیم

عکاسان تبلیغاتی را کجا پیدا کنیم

در این جا چند پیشنهاد برای پیدا کردن عکاس تبلیغاتی برای کسب و کار تان وجود دارد:

بدانید چه چیزی نیاز دارید. نوع عکاسی تبلیغاتی را در نظر بگیرید که برای اهداف تان مفید است. همان طور که این راهنمای عکاسی تبلیغاتی نشان داد، هر نوع شات دارای اثر و موارد استفاده متفاوتی است. اگر محصولات را به صورت آنلاین می فروشید، ممکن است عکس هایی بخواهید که برند تان را به صورت کلی تبلیغ می کند.

بودجه واقع بینانه تنظیم کنید. اگر نیازهای پیچیده ای دارید، احتمالاً به بودجه بیشتری نیاز خواهید داشت. آژانس‌های تبلیغاتی کمک می ‌کنند تا دیدگاه تان را برای کمپین ‌های تبلیغاتی جامع بیان کنید. تولید عموماً گسترده ‌تر و طولانی‌ تر خواهد بود، اما آژانس، کل تیم حرفه‌ای را مدیریت می ‌کند. اگر فقط به دنبال عکس های پس زمینه سفید هستید، نیاز به سرمایه گذاری زیادی نخواهید داشت.

جستجو در شبکه اجتماعی

گاهی اوقات می توانید عکاسانی را ببینید که برای رقبا کار می کنند و در پست ها تگ شده اند. همچنین می ‌توانید از رسانه ‌های اجتماعی برای کاوش از طریق هشتگ‌ ها و همچنین کشف سایر متخصصان عکاسی، مانند سبک‌ شناسان که به طور منظم با عکاسان کار می‌ کنند و نتایج عکس‌ برداری را به اشتراک می‌ گذارند، استفاده کنید.

عکاسی تبلیغاتی برای موفقیت کسب و کار بسیار مهم است. طبیعت انسان، عکاسی تبلیغاتی را بسیار چشم نواز می کند: ما موجوداتی بصری هستیم که بهتر از کلمات، تصاویر را به خاطر می آوریم. به نظر چنین مفهومی ساده است. به هر حال، عکس ‌های محصول و برند ی که در اطراف می بینیم گاهی آن ‌قدر موثر هستند که حتی متوجه نمی‌ شویم چه قدر وقت صرف تماشای آن ‌ها کرده ‌ایم.

 

کاری از تیم رسانه سامان ادز

برای دیدن صفحه عکاسی تبلیغاتی کلیک کنید.

ده نکته در مورد مدیریت تبلیغات و تبلیغات دیجیتال
طراحی سایت حرفه‌ای؛ چرا امری ضروری برای تبلیغات موثر است؟
نکات مهم در طراحی تیزر تبلیغاتی
چگونه از طریق تبلیغات آنلاین بیشترین بهره را برای شرکت خود به دست آوریم؟
 پنل اس ام اس؛ امتیازات و مزایای استفاده برای تبلیغات
راهنمای خرید سایت
نه مرحله ساده برای خرید سایت فروشگاه آنلاین
سئو چیست؟ قیمت سئو ؟ ضرورت سئو
راهکارهای تبلیغاتی و مدیریت آن برای افزایش بازدهی کسب و کار
previous arrow
next arrow
Shadow
فهرست