تولید محتوای حرفه ای برای وب سایت

 

media making for website

 

تولید محتوا

حرفه ای برای وب سایت

 

وقتی صحبت از بازاریابی دیجیتال به میان می آید، تولید محتوا یکی از مهمترین جنبه های یک وب سایت است. محتوای باکیفیت و خوش نوشته می تواند هر وب سایتی را بسازد یا خراب کند. بنابراین، نقش آن بسیار مهم است.

 

محتوا به جذب مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید کمک می کند. بازدیدکنندگان با خواندن محتوای خوب احتمالاً به مشتری تبدیل می شوند. در نهایت، به رسمیت شناختن و فروش تجاری قابل توجه تر منجر می شود. در نتیجه، 81 درصد از بازاریابان، محتوا را به عنوان یک استراتژی اصلی کسب و کار می بینند.

 

استراتژی بازاریابی محتوا بخشی جدایی ناپذیر از بازاریابی دیجیتال است. از طریق مقالات، پادکست ها، ویدئوها و رسانه های مرتبط به جذب مخاطب کمک می کند.

 

نه تنها باعث ایجاد تخصص می شود، بلکه آگاهی از برند را نیز ارتقا می دهد و برای حفظ کسب و کارها حائز اهمیت است. بیایید مراحل تولید محتوا را بررسی کنیم:

 

برای تولید محتوای هدفمند کارهای زیر را انجام ندهید:

• پاک کردن HTML، حذف تگ ها ، شکستگی خط و غیره.
• ایجاد پیوندهای شناسه لنگر جدول محتوا برای همه سرصفحه ها با دست.
• تغییر اندازه و فشرده سازی تصاویر یک به یک قبل از بارگذاری مجدد در محتوا.
• بهینه سازی تصاویر با نام فایل های توصیفی و ویژگی های متن جایگزین.
• چسباندن دستی ویژگی های target=“_blank” و یا “nofollow” به هر لینک.

 

تولید محتوا چیست؟

محتوا می‌تواند بخشی از بازاریابی درون‌گرا یا برون‌گرا باشد. متن، تصاویر یا حتی ویدیو. محتوا اطلاعاتی است که برای جلب توجه افراد و هدایت آن ها به سمت محصولات یا خدمات یک کسب و کار طراحی شده است.

بازاریابان، برندها و مشاغل اغلب از آن برای جذب مخاطب یا مشتری استفاده می کنند. محتوا همچنین به عنوان یک رسانه ضروری برای ایجاد و حفظ روابط بین برندها و مشتریان عمل می کند.

 

چرا محتوا مهم است؟

فهرست دلایلی که محتوا برای هر کسب و کاری حیاتی است ممکن است بی پایان باشد. اما در این جا چند نمونه آمده است:

 

• محتوای با کیفیت و خوب باعث می شود مشتریان، بیشتر به شما اعتماد کنند.
• محتوای خوب، شما را شبیه یک متخصص می کند.
• به SEO و جذب مشتریان یا بینندگان جدید کمک می کند.
• برند را تثبیت می کند.
• سهم بازار را افزایش می دهد.
• نمایش های وب را هدایت می کند.
• به منبع یابی ورودی کمک می کند.

 

محتوا چگونه بر تجارت، برند و وب سایت تأثیر می گذارد؟

چه کسب‌وکارها، برندها یا وب‌سایت‌ها، محتوا می‌تواند با افزایش آگاهی و شهرت برند و افزایش ترافیک وب‌سایت، بر آن ها تأثیر بگذارد. می تواند نرخ تبدیل را بیشتر افزایش دهد و سرنخ های جدید ایجاد کند.

همان طور که قبلا ذکر شد، محتوای با کیفیت بالا می تواند تأثیر مثبتی بر بینندگان یا مشتریان بگذارد. می تواند آن ها را تحت تأثیر قرار دهد و جذب کند تا خدمات برند را بررسی کنند و ارزش بازار آن را افزایش دهد.

 

فرآیند تولید محتوا

فرآیند تولید محتوا شامل برخی مراحل لازم برای تولید و ایجاد است. این به طور قابل توجهی به نحوه تجسم و اعمال ایده ها با استفاده از مراحل زیر بستگی دارد:

 

انواع تولید محتوا

 

انواع تولید محتوا

قبل از این که وارد فرآیند تولید محتوا شوید، ابتدا باید انواع مختلف محتوا را بشناسید. می توانید محتوا را به سه شکل تولید کنید:

 

متن

مقالات، پست های وبلاگ، پست های رسانه های اجتماعی و غیره.

 

تصاویر

پست های بصری به همراه متن، اینفوگرافیک، میم و غیره.

 

ویدئوها

وبلاگ ها، آموزش ها، پخش زنده، ویدیوهای کوتاه رسانه های اجتماعی، وبینارها، نظرات، ارائه ها و غیره.

 

توجه داشته باشید که هر یک از این مطالب در نوع خود مهم هستند. به عنوان مثال، در حالی که متن برای افرادی که دوست دارند مطالعه کنند و یاد بگیرند مناسب است، تصاویر و ویدیوها بیشتر برای صنعت سرگرمی مناسب هستند. با این حال، آن ها تنها به این حیطه ها محدود نمی شوند.

 

فرآیند تولید محتوا 

برای تولید محتوای با بهترین کیفیت، باید به دنبال ایده و الهام از جایی باشید که بتوانید محتوا تولید کنید. در این جا مراحلی ذکر شده است که باید دنبال کنید:

 

پژوهش

محتوا همه چیز در مورد تحقیق است. بهترین کار این است که تحقیقات کاملی را در اینترنت شروع کنید تا به محتوای مرتبط با موضوع برسید. می توانید اطلاعات را از هر جایی که ممکن است تهیه کنید. می تواند به صورت متنی یا تصویری (عکاسی و فیلمبرداری) باشد. صرف نظر از قالبی که انتخاب می کنید، بهتر است که کاملاً دقیق باشید.

 

ایده پردازی

گاهی اوقات در کنار تحقیق، باید از خلاقیت خود برای توسعه ایده های محتوا استفاده کنید. این فرآیند طوفان فکری نامیده می شود. طوفان فکری بیشتر شبیه مشارکت خود به خودی از ایده ها و راه حل های خلاقانه است. این تکنیک شامل بحث فشرده و آزاد است، جایی که می توانید با صدای بلند فکر کنید و ایده های متعددی را در هر دانش متنوع توسعه دهید.

 

نوشتن

بعد از طوفان فکری، مرحله بعدی، نوشتن است. اطمینان حاصل کنید که محتوا را مطابق با مخاطب مورد نظر می نویسید. به عنوان مثال، برخی از افراد محتوای آموزنده را به جای محتوای فانتزی ترجیح می دهند. بنابراین، برای آن ها، باید مطالب را تا حد امکان آموزنده نگه دارید.

درست مانند آن، برخی از مخاطبان در عوض محتوای تعاملی را ترجیح می دهند. بنابراین، برای آن ها، ممکن است مجبور شوید از لحن مکالمه استفاده کنید. اما، صرف نظر از کاری که انجام می دهید، محتوا باید به راحتی برای مخاطب قابل خواندن و درک باشد.

همچنین باید مطالب را به طور کامل تصحیح و ویرایش کنید تا از هرگونه اشتباه جلوگیری شود. سپس، می‌توانید گرافیک‌هایی مانند تصاویر، فیلم‌ها یا اینفوگرافیک‌ها را اضافه کنید تا کیفیت آن بیشتر شود.

 

تقویم محتوایی

در مرحله بعد، باید یک تقویم محتوایی تهیه کنید که به عنوان برنامه زمان‌بندی مکتوب از زمان و مکان انتشار محتوای آینده عمل می‌کند. تقویم محتوا دارای به ‌روزرسانی‌ های وضعیت، قیمت‌ های آتی، مشارکت‌ ها، به‌ روزرسانی‌ ها و فعالیت‌های تبلیغاتی برنامه ‌ریزی ‌شده است. همچنین شامل مراحلی مانند زمان‌ بندی محتوا و ساخت کتابخانه‌ های محتوا است.

 

تجزیه و تحلیل محتوا

 

نتایج را تجزیه و تحلیل کنید

در نهایت، یک گام مهم در تولید محتوا، تجزیه و تحلیل نتایج است. باید بررسی کنید که محتوا چگونه کار می کند و مخاطب چه احساسی نسبت به محتوایی که می بیند، دارد. می توانید به صورت دستی پاسخ را بررسی کنید یا از ابزارهایی برای تفسیراستفاده کنید. اگر محتوایی که تولید کرده اید پاسخ خوبی دریافت کند، در مسیر درستی هستید.

 

ابزارهای تولید محتوا

برای ایجاد محتوای با کیفیت خوب، باید از ابزارهای بازاریابی محتوای خاصی استفاده کنید. که شامل موارد زیر است:

 

ابزار نوشتن

این ها ابزارهایی هستند که هنگام نوشتن محتوا استفاده می کنید:

 

MS Word

توسعه یافته توسط مایکروسافت، MS Word یک نرم افزار پردازش کلمه برای ایجاد اسناد، گزارش ها و نامه های با کیفیت بالا است. دارای ویژگی های انحصاری برای نوشتن، قالب بندی و ویرایش فایل ها به بهترین شکل ممکن.

 

Google Docs

یک واژه پرداز آنلاین است که امکان می دهد اسناد متنی را در مرورگر وب ایجاد و ویرایش کنید. به نرم افزار خاصی نیاز ندارد و به چندین نفر اجازه می دهد تا به طور همزمان کار کنند. در این پلتفرم می‌توانید تغییراتی که کاربران ایجاد کرده‌اند را مشاهده کنید. به علاوه، ویژگی ذخیره خودکار اطمینان می دهد که هرگز پیشرفت خود را از دست نمی دهید.

 

مستقیماً در وبلاگ

می توانید پست وبلاگ را در سیستم عامل هایی مانند وردپرس بنویسید. وردپرس را باز کنید، یک پست جدید ایجاد و شروع به تایپ کنید. اما باز هم سئو را بهبود بخشیده و قبل از انتشار محتوا صرفه جویی کنید.

 

ابزارهای پس از نوشتن

بسیاری از تولید کنندگان محتوا از Google Docs برای بیشتر نوشته ها استفاده می کنند. بنابراین، لازم است محتوای این اسناد را برای حفظ قالب بندی و سبک بارگذاری کنید. از این رو، می‌توانید از ابزار آنلاین Wordable برای آپلود Google Docs در WordPress، Hubspot یا Medium استفاده کنید. پس از اتمام نوشتن و آپلود، ممکن است مجبور شوید از ابزارهای زیر استفاده کنید:

 

Grammarly

یک دستیار نویسندگی که به نویسندگان کمک می کند دستور زبان را تصحیح کنند و محتوای سرقت شده را شناسایی کنند. پس از نوشتن، می توانید محتوا را روی ویژگی سرقت ادبی ابزار اجرا کنید تا هر محتوای کپی شده را شناسایی کرده و بلافاصله آن را برطرف کنید.

 

QuillBot

ابزار محبوب دیگری است که برای بررسی گرامر استفاده می شود اما دارای ویژگی های اضافی است. دارای ویژگی ترجمه است که نوشته را اسکن می کند و جملات جایگزین تولید شده توسط هوش مصنوعی را ارائه می دهد. جدای از آن، اشتباهات گرامری، اشتباهات املایی، خطاهای نقطه گذاری یا سوء استفاده از کلمات را هشدار می دهد. به نویسندگان و متخصصان بازاریابی کمک می کند تا سریع تر، هوشمندانه تر و بهتر بنویسند و جایگزین مناسبی برای مجموعه ای از ابزارهای مختلف دیگر است.

 

ابزار سرقت ادبی

در نهایت، ابزار سرقت ادبی کمک می کند تا مطمئن شوید که محتوا منحصر به فرد و اصلی است. از یک پایگاه داده پیشرفته برای اسکن محتوا و مقایسه آن با محتوای موجود آنلاین استفاده می کند. سازندگان محتوا معمولاً از این ابزارها استفاده می کنند تا مطمئن شوند که آثارشان عاری از سرقت ادبی تصادفی است. ابزارهای مختلفی برای سرقت ادبی به صورت آنلاین موجود است. با این حال، بیشتر این ابزارها نیاز به اشتراک دارند.

 

 

استراتژی تولید محتوا

 

استراتژی بازاریابی محتوا

در دنیای آنلاین، محتوای با کیفیت بالا بسیار مهم است. همچنین باید به طور مداوم محتوا، از جمله مطالب وبلاگ، مقالات، اینفوگرافیک ها و انواع دیگر رسانه های دیجیتال را ارائه دهید. بر اساس مطالعه ‌ای که توسط Demand Metric انجام شده است، بازاریابی محتوا در مقایسه با بازاریابی برون ‌گرا 3 برابر سرنخ ایجاد می‌کند و 62 درصد هزینه کمتری دارد. هنگامی که محتوای با کیفیتی دارید، کار بعدی این است که آن را در کانال های مختلف توزیع محتوا پخش کنید.

 

بازاریابی ایمیلی

در دنیای امروز، ایمیل ها راهی فوق العاده برای یافتن مشتریان جدید و تعامل با مشتریان فعلی هستند. به عنوان مثال، می توانید یک خبرنامه راه اندازی کنید یا از بازدیدکنندگان بخواهید که در وب سایت مشترک شوند. همچنین می‌توانید در صورتی که مشتریان قبلاً با وب‌ سایت تعامل داشته‌ا ند، ایمیل‌ های خودکار ارسال کنید.

با این حال، برای خلاصه کردن محتوای خود باید کپی ایمیل بنویسید و محتوای کامل را درج نکنید. کپی ایمیل باید کوتاه باشد و بتواند مورد توجه قرار گیرد. می توانید کپی را با پیوندی به محتوا به پایان برسانید.

 

social media

 

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

پس از تولید مطالب با کیفیت بالا و استفاده از سئو، می‌توانید آن را در حساب‌های رسمی رسانه‌های اجتماعی توزیع کنید. که شامل وب‌سایت‌های معروفی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر و لینکدین می‌شود. با انجام این کار، می توانید به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید زیرا مصرف کنندگان در صورت لذت بردن از محتوای شما، می توانند آن را بیشتر منتشر کنند. به عنوان مثال، می‌توانید از یک زمان‌بندی لینکدین برای خودکار کردن پست‌ها استفاده کنید و از آن نهایت استفاده را ببرید.

 

روابط عمومی آنلاین

روابط عمومی آنلاین به تعامل با مشتریان در پلتفرم های رسانه های اجتماعی اشاره دارد که با بازاریابی رسانه های اجتماعی انجام می شود. علاوه بر این، به دست آوردن پوشش آنلاین از طریق رسانه های خبری، اینفلوئنسرها یا رسانه های ویروسی. بسته به کیفیت محتوا، می‌توانید هزینه کنید یا اجازه دهید به خودی خود توجه را جلب کند.

 

بهینه سازی سئو

بهینه سازی موتورهای جستجو تشخیص ارتباط وب سایت با پرس و جوهای کاربران را برای موتورهای جستجو آسان تر می کند. در نتیجه، به دیده شدن و نرخ تبدیل بیشتر کمک خواهد کرد. برای بهینه سازی محتوا می توانید تاکتیک های سئو را با دنبال کردن چک لیست زیر اجرا کنید.

 

چک لیست کلید واژه تحقیق

مهمترین عنصر سئو، تحقیق در مورد کلمات کلیدی است. اگر تحقیقات کافی برای کلمات کلیدی انجام ندهید، ممکن است محتوا بازدید یا تعامل کافی نداشته باشد. 83 درصد از بازاریابان از کلمات کلیدی استراتژیک در محتوا استفاده می کنند.

 

سه نوع مختلف از کلمات کلیدی وجود دارد:

 

• کلمات کلیدی اولیه

این اولین عبارتی است که کاربر هنگام جستجوی کالا یا خدمات مورد نظر از آن استفاده می کند.

• کلمات کلیدی ثانویه

این ها کلمات کلیدی هستند که با کلمات کلیدی اولیه مرتبط هستند.

• کلمات کلیدیLSI (Latent Semantic Indexing)

این کلمات کلیدی طولانی ممکن است حاوی سوالات یا اطلاعاتی در مورد محصول باشند.

 

نتیجه

 

به طور خلاصه، می توانید پس از انجام مراحل فوق، محتوایی با کیفیت، جذاب و مرتبط تولید کنید. توجه به این نکته مهم است که تولید محتوا یک فرآیند مداوم است و برای بهترین نتایج مستلزم ثبات است.

باید برای بازاریابی محتوا برنامه ریزی کنید و بهترین شیوه های سئو را دنبال کنید تا به محتوا در رتبه بالاتر در نتایج جستجو کمک کند. تولید محتوای با کیفیت، کمک می کند تا دیده شود و ترافیک وب سایت را افزایش دهد. در نتیجه، منجر به نرخ تبدیل بالاتر و رشد آینده خواهد شد.

 

 

کاری از تیم رسانه سامان ادز

برای  دیدن    صفحه طراحی سایت   سامان   ادز   کلیک  کنید.
استفاده از عکاسی صنعتی برای تبلیغات شرکت
ویژگی های اساسی آژانس تبلیغاتی خوب
چگونگی ساخت تیزر ویدیویی تأثیرگذار
مدیریت تبلیغات و سفارش تبلیغ
راهنمای گام به گام سفارش سایت
عکاسی صنعتی چیست و چرا مهم است؟
مزایای استفاده از تبلیغات تلویزیونی و رادیویی در بازاریابی
چگونه یک طراحی سایت موثر برای شرکت سفارش دهیم؟
طراحی سایت حرفه‌ای؛ چرا امری ضروری برای تبلیغات موثر است؟
previous arrow
next arrow
Shadow
فهرست