نکات مهم در طراحی تیزر تبلیغاتی

نکات مهم در طراحی و ساخت تیزرهای تبلیغاتی

 

نکات مهم در طراحی و ساخت

تیزرهای تبلیغاتی 

 

تیزر تبلیغاتی نیاز مبرم کسب و کارها شده است. هر روز اشتها برای تیزر تبلیغاتی آنلاین در حال افزایش است. در یک مطالعه، 83 درصد از پاسخ دهندگان ترجیح می دهند به محتوای اطلاعاتی یا آموزشی از طریق ویدیو دسترسی داشته باشند تا متن یا صدا. با افزایش تقاضا، فرصت‌هایی برای خلاقان به وجود می‌آید تا به مشتریانی که نیازهای تولید ویدیو دارند خدمات ارائه دهند.

چگونه عناصر فنی، مفهومی و خلاقانه را در پیام‌های منسجم و قانع‌کننده باید کنار هم گذاشت که مشتریان را از رقبایشان متمایز کند؟ در این جا، سه فرمت را به اشتراک می‌گذاریم که می‌توانید تقریباً برای هر پروژه ویدیویی تبلیغاتی از آن ها استفاده کنید. همراه با نکات برتر برای ایجاد یک ویدیوی تبلیغاتی که با بینندگان ارتباط برقرار می‌کند و مشتریان برجسته را جذب می‌کند.

 

 

سه نوع تیزر تبلیغاتی

یک مرور کلی

ویدیوی تبلیغاتی، محصول یا خدماتی را به نمایش می‌گذارد تا بینندگان را تشویق کند تا اقدام کنند. این ویدیوها مستقیم هستند، با اطلاعات کوتاهی که به راحتی قابل درک است. دستورالعمل کلی این است که این ویدیوها را کمتر از 120 ثانیه نگه دارید زیرا دامنه توجه بینندگان محدود است. چالش خلاقان این است که ایده ها، گرافیک، صدا و انیمیشن را در این زمان محدود، فشرده کنند.

یکی از انواع تبلیغات، ویدئوی نمایشی محصول، نحوه عملکرد یک محصول یا خدمات را با تمرکز بر ویژگی های خاص نشان می دهد. در این ویدئو، باید حسی از ماموریت شرکت را منتقل کنید. ایجاد تکامل فناوری هوش مصنوعی برای محیط های تجاری.

نوع دیگری از تبلیغات، تیزر تبلیغاتی توضیح دهنده، بر توصیف محصول یا خدمات یک شرکت تمرکز دارد و می تواند برای نمایش فناوری پیچیده و ارائه روایت های کوتاه مفید باشد. برای اکثر ویدیوهای توضیح دهنده، برای تولید ویدیواز فرآیند زیر استفاده می کنیم:

 

• به صورت تصویری مشکل را ارائه دهید.
• راه حلی برای آن مشکل ارائه دهید.
• نتایج مختلفی را در نتیجه راه حل ارائه دهید.

 

از این فرمت زمانی استفاده می شود که یک ویدیوی توضیحی با گرافیک متحرک و انیمیشن شخصیت ها به عنوان بخشی از برندسازی شرکت ایجاد می شود.

ویدیوهای تبلیغاتی تیزر، مجموعه‌ها یا سری‌هایی از بهترین ویدیوها هستند و جزء ضروری مجموعه می باشند. چالش، در کنار هم قرار دادن نسخه ی نمایشی و برش پروژه های طولانی تر به کلیپ های ویدیویی کوتاه چند ثانیه ای است. محتوای نمایشی فرصتی عالی برای پیاده‌سازی رویکردی برای ایجاد ویدیوهای تبلیغاتی هستند.

 

نحوه ایجاد ویدیوهای تبلیغاتی که فروش خوبی دارند

 

ساخت تیزرهای تبلیغاتی موفق 

ویدئوهای تبلیغاتی شامل عناصر بسیاری از جمله رنگ، تن یا ارزش، نور، اشکال، فضا، بافت، تایپوگرافی، زمان‌بندی و صدا هستند. هدف، ایجاد یک ترکیب قانع کننده و موثر از این عناصر برای ارتقای پیام مورد نظر است. نکات زیر به شما در انجام این کار کمک می کند.

 

 

پالت رنگ تیزر را محدود کنید

استفاده بیش از حد از رنگ به همان اندازه بد است که استفاده نکردن از آن. اگر محتوا روی موضوعات پیچیده مانند اطلاعات علمی تمرکز کند، استفاده از رنگ به خوبی می تواند چالش برانگیز باشد. در چنین مواردی، اغلب از یک پالت محدود استفاده می کنیم.

به عنوان مثال، زمانی که ویدیوی توضیحی ایجاد می کنید، موضوع و رمزنگاری پیچیده است. پالت رنگی پیچیده می‌تواند حواس بینندگان را پرت کند و آن ها کمتر روایت را دنبال کنند. استراتژی این است که به جای انیمیشن های رنگارنگ زیاد روی پیام ها تمرکز کنیم. برای محدود کردن تعداد رنگ‌های معرفی‌شده، روی رنگ‌های اصلی برند تمرکز و همچنین از نماد نگاری ساده برای حفظ توجه بینندگان به موضوع استفاده کنید.

 

بر روی اثرات واقع بینانه تمرکز کنید

طراحان مجموعه ای از ابزارهای قدرتمند مانند Adobe After Effects و Cinema 4D دارند که امکان می دهد جلوه های شگفت انگیزی را روی فیلم ها اعمال کنیم. چالش، انتخاب جلوه های مناسب برای کار است. جلوه هایی را انتخاب کنید که منعکس کننده آن چه در زندگی روزمره تجربه می کنیم باشد. به طور مثال دریک ویدیو تبلیغاتی حدود پنج ثانیه پس از فیلم، یک تراشه کامپیوتری سیاه و مربعی شکل را مشاهده خواهید کرد که حروف “AI” روی آن چاپ شده است.

 

این تراشه به دو قسمت تقسیم می‌شود و رشته‌های تار عنکبوت‌ مانندی را نشان می‌دهد که با قطرات ریز نور برجسته شده‌اند. یادآور تار عنکبوت با شبنم روی آن، چیزی که همه ما در زندگی واقعی دیده‌ایم. برای این که به این انیمیشن کیفیت ارگانیک تری بدهیم، از یک جلوه بصری که برای عکاسان حرفه ای شناخته شده است استفاده می کنیم. جلوه عمق میدان کم، که بیشتر رشته ها و قطرات را به صورت تار مشخص می کرد.

چنین تاری به چشم کمک می کند تا روی مهمترین عناصر بصری کادر، در این مورد رشته ها تمرکز کند. این تکنیک با رندرهای محصول به خوبی کار می کند. الهام گرفتن از دنیای واقعی فقط در مورد جلوه های بصری صدق نمی کند. بلکه برای صدا نیز کار می کند. به عنوان مثال، حدود 25 ثانیه پس از ویدیو، صداهای پهپادی را می شنوید که به یکدیگر متصل می شوند.

این یک استفاده ظریف از طراحی صدا است که باورپذیری انیمیشن را تقویت می کند. صدای کلیک با کلیپ هواپیمای بدون سرنشین همراه است و نحوه صدای پهپاد در حال مونتاژ را به دقت منعکس می کند. وقتی انیمیشن ویدیویی با طراحی صدای خوب پشتیبانی می شود و پروژه را بسیار معتبرتر می کند.

بافت های منحصر به فرد تولید کنید

 

بافت های منحصر به فرد در تیزر تولید کنید

مانند رنگ، مواد و بافت ها می توانند احساسات خاصی را برانگیزند. چه یک متریال فلزی با ویژگی‌های بالا برای ظاهری براق انتخاب کنید یا یک روکش مات برای حسی نرم ‌تر، نکته کلیدی این است که طراحی را با لحن و زبان برند هماهنگ کنید.

بافت ها و مواد کامپیوتری اغلب سرد یا پلاستیکی به نظر می رسند. اما افزودن نویز یا دانه به مواد و بافت ها تفاوت ظریفی ایجاد می کند که نحوه تفسیر چشمان ما از نور در دنیای واقعی تقلید می کند.

 

 

تایپوگرافی های مختلف را آزمایش کنید

 

اغلب، منطقی‌ترین انتخاب فونت برای متن ویدیویی، فونت sans-serif است که خواندن آن آسان است. اما، برای بسیاری از پروژه‌هایی که روی آن ها کار می‌کنیم، سعی می‌شود تایپوگرافی را با لحن ویدیو جفت کنیم.

پروژه سیاره ای را در نظر بگیرید که شامل چندین لایه انیمیشن پیچیده، از جمله ابرها و منظره چشم پرنده است. در انیمیشن، از میان ابرها تا سطح درختان، زوم می شود. همچنین یک لایه اضافی برای انیمیشن الگوی شبکه مانند وجود دارد که مؤلفه دیجیتال NFT را نشان می دهد. با توجه به منظر بصری، استفاده از حروف sans-serif برای خوانایی پیام ضروری است.

 

از زمان و لحن استفاده کنید تا بینندگان را به پیام‌های ویدیومتصل کنید

 

زمان یا سرعت یک ویدیو می تواند پروژه ای را موفق کند یا شکست دهد. به عنوان مثال، مدت زمانی که یک سوژه روی صفحه است را در نظر بگیرید. مدت زمانی که یک موضوع خاص در یک ویدیو ظاهر می شود امکان می دهد اهمیت آن را تأکید یا کاهش دهید. وقتی نوبت به انیمیشن‌های فردی می‌رسد، زمان‌بندی واقعی هر انیمیشن بسیار مهم است، زیرا ریتم کلی را ارائه می‌کند که از پیام‌های مورد نظر پروژه پشتیبانی می‌کند.

 

در ویدیوای توضیح دهنده، پروژه را به دو قسمت تقسیم کنید. نیمه اول ویدیو به صورت بصری “مشکل” را نشان می دهد. این که مصرف کنندگان در مورد داروهای تجویزی انتخابی ندارند. نیمه دوم بر این تمرکز دارد که چگونه گزینه های بیشتری برای داروهای تجویزی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرد. از دو عنصر کلیدی – زمان بندی و لحن – برای افزایش تأثیر احساسی ویدیو استفاده کنید.

در ادامه ویدیو، زمانی که زمان فاش کردن راه حل فرا می رسد، زمان و لحن برخی از انیمیشن ها را به طور نامحسوس تغییردهید.

 

 

ساختار و ترکیبی را بیابید که پیام را تقویت کند

 

 

بسیاری از عناصر از جمله زمان بندی، انیمیشن، بافت، تایپوگرافی، ترکیب بندی و ساختار باید در تیزر تبلیغاتی ترکیب شوند. بخش کلیدی نسخه ی نمایشی ساختار آن است که به سه قسمت تقسیم می شود: قسمت میانی مجموعه ای از مهمترین نکات پروژه است. شروع و پایان یک بسته ویدیویی از چندین بخش انیمیشن سه بعدی تشکیل شده است.

در ابتدای پروژه، نشان دادن کلیپ هایی که یک یا دو حرف از نام تجاری را تشکیل می دهند، کنجکاوی و هیجان ایجاد می کند. این معما در انتهای ویدیو با انیمیشن های سه بعدی که نام کامل برند را فاش می کند، حل می شود.

 

ویدئو تبلیغاتی را تست کنید

 

چگونه متوجه می شوید که ویدیوی تبلیغاتی کالیبر بالایی دارد؟ بهترین راه برای تست کیفیت ویدیو، فشار دادن دکمه “مکث” است تا صفحه نمایش یک فریم را نمایش دهد. یک ویدیوی خوب ساخته شده، یکپارچگی پروژه کلی را در هر نقطه ای نشان می دهد.

پیشنهاد می‌شود این کار را در چندین نقطه از ویدیو انجام دهید، زیرا برای بهترین نتایج لازم است. همان طور که به این قاب ها نگاه می کنید، از خود بپرسید:

 

• آیا این چارچوب به ارائه پیامی واضح و مختصر کمک می کند که مشتریان بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند؟
• آیا رویکرد خلاقانه با زبان برند همخوانی دارد؟

 

سپس، ویدیوی کامل را دوباره پخش کنید و از خود بپرسید:

 

• آیا می‌توان این تیزر تبلیغاتی را به راحتی برای رسانه‌های مختلف، مانند صفحه فرود و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی، دوباره قالب‌بندی کرد؟
• آیا این ویدیو شامل دعوت به اقدامی است که به افزایش نرخ تبدیل کمک می‌کند؟

 

اگر کارتان این الزامات را برآورده می کند، در مسیر درستی هستید.

 

 

ویدیوهای تبلیغاتی که برند را تقویت می کنند

 

ویدیوهای تبلیغاتی که برند را تقویت می کنند

 

تیزر تبلیغاتی  ترکیبی منحصر به فرد از عناصر طراحی رسمی، داستان سرایی و مفاهیم بازاریابی هستند که بینندگان را تشویق به اقدام می کند. این ویدیوها برای محصولات یا خدماتی که تبلیغ می کنند، فروش ایجاد می کنند و آگاهی از برند را بهبود می بخشند.

تیزر تبلیغاتی موفق مختصر هستند. آن ها با اطلاعات دقیق خرید، بار اضافی به بینندگان تحمیل نمی کنند. همچنین نتیجه ای را به بینندگان ارائه می دهند که می توانند شخصاً با آن ارتباط برقرار کنند. بینندگان نیازهایی دارند و قانع‌کننده ‌ترین ویدئوها نشان می‌دهند که چگونه این نیازها برآورده می‌شوند. از این نکات در پروژه بعدی تان برای ایجاد ویدیوی تبلیغاتی استفاده کنید که اعتبار برند مشتری را افزایش دهد.

 

 

کاری از تیم رسانه سامان ادز

برای دیدن صفحه ساخت تیزر  سامان ادز کلیک کنید.

هزینه های طراحی و خرید سایت
لزوم مدیریت تبلیغات برای کسب و کار شما
جذاب ‌تر کردن محصولات با تیزر
شرکت تبلیغاتی و خدمات آن
استفاده از عکاسی صنعتی برای تبلیغات شرکت
عکاسی تبلیغاتی و لزوم آن برای هر کسب و کاری
تیزرهای با کیفیت راهکارهای جذب مخاطبان
ویژگی های ضروری برای یک فروشگاه اینترنتی موفق
ساخت  تیزر و مزایای آن  برای کسب و کار
previous arrow
next arrow
Shadow
فهرست