پنل اس ام اس؛ امتیازات و مزایای استفاده برای تبلیغات

 

sms panel benefits

 

 پنل اس ام اس؛ امتیازات و مزایای استفاده برای تبلیغات

مزایای کلیدی استفاده از پنل اس ام اس

بازاریابی پیامکی با استفاده از پنل اس ام اس در چند سال گذشته جایگاه اول را در استراتژی های رشد کسب و کار به خود اختصاص داده است. پیش ‌بینی می ‌شود که در سال 2023، 7.33 میلیارد کاربر تلفن همراه در سراسر جهان – که تقریباً همگی توانایی ارسال و دریافت پیامک را خواهند داشت – پیامک را به فراگیرترین کانال ارتباطی در جهان تبدیل می ‌کند.

با این حال، پیام‌ های SMS از یک کانال ارتباطی عمدتاً شخص به فرد به روش جدید و مبتکرانه ی کسب‌ و کارها برای ارتباط با مشتریان تبدیل شده است. امروزه، استفاده از پنل اس ام اس باعث رشد کاربر، افزایش کمپین های بازاریابی و ارائه سطوح جدیدی از خدمات مشتری از طریق ارتباط دو طرفه می شود.

اما با این حال، پیام‌های متنی چیزی بیش از یک کانال قابل اعتماد برای دستیابی به مشتریان است – پیامک باید بخش کلیدی از برنامه‌ های رشد و بازاریابی باشد.

در این جا به چیستی پنل اس ام اس ، مزایای استفاده از پنل اس ام اس برای کسب ‌و کارها، بهترین شیوه ‌ها و نحوه شروع کار اشاره می ‌کنیم.

 

پنل اس ام اس چیست؟

بازاریابی پیامکی با استفاده از پنل اس ام اس استراتژی است که کسب ‌و کارها برای برقراری ارتباط تبلیغاتی، اطلاعات حساس به زمان، یادآوری ‌ها، بازخورد ها و موارد دیگر از طریق پیام‌ های متنی تا 160 کاراکتر به مشتریان استفاده می ‌کنند.

کسب‌ و کارها می‌ توانند از پیامک برای اشتراک ‌گذاری کدهای تبلیغاتی و تخفیف‌ ها، هدایت مشتریان به وب ‌سایت یا اپلیکیشن، اتصال مشتریان به نمایندگی‌ ها، به حداقل رساندن صف ‌های مرکز تماس و جمع ‌آوری بازخورد از طریق نظرسنجی استفاده کنند.

مشتریان باید علاوه بر بازاریابی رسانه ‌های اجتماعی که ارتباطات عمومی است، پیام‌ های بازاریابی پیامکی از کسب‌ وکارها دریافت کنند.

با تحویل بالا و نرخ های باز و هزینه های نسبتاً پایین، پیامک یک کانال بازاریابی با بازگشت سرمایه بالا برای مشاغل است. به همین دلیل ما شاهد هستیم که برندهای بیشتری برای بهبود تلاش های بازاریابی شان به پیامک روی آورده اند.

در واقع، طبق آخرین گزارش روند پیام ‌رسانی، در سال 2022 در مقایسه با سال 2021، 75 درصد تعاملات پیامکی بین مشاغل و مشتریان در پلتفرم بیشتر بود و 16 درصد از این تعاملات مربوط به تعامل با مشتری و تعاملات بازاریابی بود.

 

why to use panel

چرا استفاده از پنل اس ام مهم است؟

مصرف کنندگان ارزش پیامک را برای امنیت، تأیید، تراکنش ها، به روز رسانی ها و ارتباطات تجاری درک می کنند. پیامک یک کانال استثنایی برای بازاریابی، پشتیبانی و رشد مشتری است زیرا مستقیم، شخصی و ساده است.

بازاریابی پیامکی مکمل کاملی برای کانال‌ های دیجیتال است و به ‌ویژه برای پیشنهاد ها و موارد ویژه در زمان واقعی مؤثر است. پیامک، سایر کانال‌ های بازاریابی را تقویت می ‌کند و به مشتریان این امکان را می‌ دهد که چگونه، چه زمانی و کجا از شرکت‌ ها اطلاعات بگیرند. آن را با میانگین نرخ باز 98% و نرخ پاسخ 45% مقایسه کنید. تبلیغات پیامکی جذابیت زیادی برای دستیابی به درگیرترین مشتریان دارد.

انتخاب کردن برای دریافت پیام‌ ها، به ‌ویژه پیام‌ های متنی، نه تنها نشان‌ دهنده علاقه، بلکه تعامل مشتری با برند است. مشتریان درگیر، تمایل بیشتری برای شرکت در برنامه های وفاداری مشتریان، کوپن ها، نظرسنجی ها و به روز رسانی ها دارند.

پنل اس ام ، دردسر پشتیبانی مشتری را کاهش می دهد. پیامک راه دیگری را برای مشتریان فراهم می ‌کند تا در کنار تلفن یا ایمیل با نمایندگان ارتباط برقرار کنند.

 

مزایای استفاده از پنل اس ام

بازاریابی پیامکی مزایای زیادی برای کسب و کار و مشتریان دارد. در زیر بهترین راه‌ هایی که بازاریابی از طریق پیام ‌های متنی می ‌تواند در رسیدن به اهدافتان کمک کند آورده شده است:

 

دسترسی جهانی

همان طور که در بالا اشاره کردیم اکثر جمعیت جهان (تقریباً 93٪) صاحب تلفن همراه هستند و اکثر این تلفن ها (اگر نه همه) می توانند پیام های متنی ارسال و دریافت کنند. این بدان معناست که کسب ‌و کارهایی که از پنل اس ام استفاده می‌کنند این پتانسیل را دارند که تقریباً به همه مشتریان در هر نقطه از جهان دسترسی پیدا کنند.

مزیت رقابتی استفاده از پنل اس ام از طریق پلت فرم ارتباطی جهانی حاصل می شود. برای مثال، مشتریان می ‌توانند از طریق بیش از 650 اتصال اپراتور مستقیم در بیش از 190 کشور، برای مشتریان در سراسر جهان پیامک ارسال کنند.

 

مقرون به صرفه بودن

کمپین های پیامکی هزینه کمتری نسبت به انواع سنتی بازاریابی و تبلیغات دارند. آن ها تعامل بالاتری از جمله نرخ باز و پاسخ بالا ارائه می دهند. کسب ‌و کارهایی که بازاریابی پیامکی را پیاده‌ سازی می‌ کنند می ‌توانند نسبت به سایر رسانه ‌های بازاریابی انتظار بازگشت سرمایه بالاتری داشته باشند. همچنین پیگیری عملکرد و ایجاد تغییرات در طول مسیر آسان تر خواهد بود.

 

قابل اعتماد بودن

پیامک یکی از قابل اعتماد ترین کانال ها برای اطمینان از دریافت و باز کردن پیام ها توسط مشتریان است. میانگین نرخ تحویل پیامک 98 درصد است و اگر از پنل اس ام استفاده کنید، می‌ توانید انتظار تحویل سریع را با زمان کم یا بدون توقف داشته باشید.

از آن جایی که 90 درصد از پیام های متنی در سه دقیقه اول باز می شوند این احتمال وجود دارد که مشتریان بالقوه دریافت کنند.
اطلاعات مهمی که با آن ها به اشتراک می گذارید زیاد است.

همچنین نیازی به اتصال به اینترنت ندارد و به مشتریان مناطق روستایی که دارای Wi-Fi با سرعت کم یا بدون داده تلفن همراه هستند، امکان می‌ دهد پیام‌ هایی را از برندهای مورد علاقه ارسال و دریافت کنند.

 

best solutions  پنل اس ام اس

بهترین روش های استفاده از پنل اس ام

پیاده سازی پیامک به عنوان یک کانال بازاریابی جدید است اما اگر می خواهید بهترین نتایج را ببینید، چند روش وجود دارد که باید دنبال کنید:

 

گزینه ها را جمع آوری کنید

قبل از این که از طریق پیامک با مشتریان ارتباط برقرار کنید مهم است که یک انتخاب واضح از آن ها جمع آوری کنید. می ‌توانید این کار را از طریق اولویت‌ های ارتباطی آن ‌ها هنگام ثبت ‌نام در سرویس، هنگام پرداخت، هنگام خرید یا از طریق کانال ‌های دیگر مانند تلفن یا ایمیل انجام دهید. صرف نظر از این که شماره تلفن آن ‌ها را از طریق تعاملات قبلی جمع‌ آوری کرده ‌اید، مشتریان باید برای دریافت پیام ‌های متنی بازاریابی از کسب‌ و کارتان شرکت کنند.

 

شرکت در بازاریابی پیامکی

باید مطمئن شوید که مشتریان می دانند:

ممکن است نرخ ‌های پیام یا داده اعمال شود
چند بار پیام ارسال می کنید (چند بار در روز)
چه زمانی پیام ارسال می کنید (زمان ارسال)
چه نوع محتوایی را ارسال خواهید کرد (و آیا آن ها می توانند محتوای متفاوتی را انتخاب کنند)

عواقب عدم دریافت رضایت و ارسال هرزنامه به مشتریان می تواند شامل جریمه های سنگین یا ممنوعیت ارسال پیام های بعدی باشد.

 

گزینه های انصراف، پیشنهاد دهید

درست مانند اشتراک های ایمیل، بهتر است راهی روشن برای مشتریان ارائه دهید تا از دریافت پیام های بازاریابی پیامکی خودداری کنند. می ‌توانید از طریق پیام متنی ارتباط برقرار کنید، از طریق دیگر اشکال ارتباطی تبلیغات کنید یا یک مکان واضح در وب‌ سایت یا برنامه داشته باشید که در آن جا می ‌توانند تنظیمات برگزیده خود را تغییر داده و از کانال‌ های خاص انصراف دهند.

 

محدودیت های پیامکی را دنبال کنید

اخیراً جزئیات مربوط به محدودیت های پیامک و بهترین روش ها برای پیمایش در آن ها ارائه شده است. اگرچه راه ‌هایی برای دور زدن محدودیت 160 کاراکتری وجود دارد مانند تبدیل کاراکترهای UCS به GSM، بهتر است به محدودیت اولیه پایبند باشید تا از تقسیم بالقوه تجربه مشتری جلوگیری کنید. پیام‌ هایی که بیش از حد مجاز کاراکتر پیامک هستند در قطعات شکسته تحویل داده می‌ شوند که می ‌تواند منجر به سردرگمی و تعامل ضعیف شود.

 

پیام ها را در زمان مناسب ارسال کنید

ابزارها و راه حل های زیادی برای کسب و کارهایی که می خواهند ارتباط مشتری را بهینه کنند، در دسترس هستند. استفاده از هوش مصنوعی برای تلاش‌های بازاریابی پیامکی می‌تواند در تجزیه و تحلیل تاریخچه تعامل مشتریانتان کمک کند بنابراین می‌ دانید بهترین زمان برای ارسال پیام چه زمانی است. زمان‌ بندی صحیح پیام می ‌تواند بر نرخ باز بودن و تعامل آن تأثیر بگذارد. تفاوت در تعامل با پیام هایی که در ساعت 1 بامداد دریافت می شوند در مقابل پیام هایی که در ساعت 1 بعد از ظهر دریافت می شوند را تصور کنید.

 

از پنل اس ام اس در کنار کانال های دیگر استفاده کنید

پیامک زمانی که به عنوان بخشی از استراتژی ارتباطی گسترده تر استفاده می شود، کانال قدرتمند تری است. کسب ‌و کارها می ‌توانند از پیامک به‌ عنوان کانال بازاریابی اصلی استفاده کنند یا آن را به‌ عنوان گزینه شکست برای کانال ‌های دیگر، مانند اعلان ‌های قطعی، تنظیم کنند. با توجه به نرخ تحویل بالا و عدم وابستگی به اینترنت، برندها می توانند ارتباطات بین کانالی را برای اطمینان از دریافت پیام های مشتریان و دسترسی به تیم های پشتیبانی در هر زمان اجرا کنند.

 

using of sms panel پنل اس ام اس

موارد استفاده از پنل اس ام اس

همان طور که در بالا اشاره کردیم، پیامک می تواند برای انواع موارد بازاریابی استفاده شود. در این جا چند روش وجود دارد که می توانید از طریق پیام متنی با مشتریان ارتباط برقرار کرده و با آن ها تعامل برقرار کنید آورده شده است:

 

پیام خوش آمد گویی

پیام های خوش آمد گویی راهی عالی برای تعامل با مشتریان جدید و به اشتراک گذاشتن مهم ترین جزئیات با آن هاست. از مشتریان استقبال گرمی به عمل آورید و از این فرصت برای هدایت آن ها به وب سایت یا برنامه استفاده کنید.

 

تخفیف های تبلیغاتی

از پیامک استفاده کنید تا مشتریان را از آخرین تبلیغات مطلع کنید یا کد تخفیف اضافی برای شرکت در ارتباطات بازاریابی پیامکی به آن ها بدهید.

 

کمپین فصلی

کمپین‌ های فصلی یا محصولات فقط برای مدت محدودی دوام می ‌آورند و پیامک بهترین کانال برای اطمینان از این که مشتریان جزئیات آخرین پیشنهاد ها را به موقع دریافت می‌کنند و می‌خوانند است.

 

فروش متقابل

برای پیشنهاد محصولات یا خدمات جدید مرتبط با تعاملات قبلی مشتریان به تاریخچه خرید یا مکالمه مشتری توجه کنید. به یاد داشته باشید که بازاریابی پیامکی شخصی بهترین راه برای افزایش تعامل است.

 

برنامه های وفا داری

موجودی امتیاز فعلی و آن چه را که می توانند با آن ها خریداری کنند به مشتریان یادآوری کنید. جزئیات دیگر در مورد برنامه وفاداری را به اشتراک بگذارید
مشتریان ممکن است در مورد چگونگی تعامل در وب سایت یا برنامه اطلاعات نداشته باشند و بر خرید آن ها تأثیر بگذارند.

 

نحوه راه اندازی پنل اس ام اس

می ‌توانید پیام ‌های بازاریابی پیامک را خودتان تنظیم کنید. به سادگی پیام های اس ام اس را از یک اپراتور خریداری کنید و شروع به ارسال آن ها به مشتریان کنید. با این حال، این عمل در بیشتر موارد نتایج کمتر از حد مطلوب را به همراه داشته است زیرا می تواند گران و زمان بر باشد.

گزینه دیگر این است که یک ارائه دهنده ارتباطات پیدا کنید که تمام کارها را انجام دهد. این ارائه دهندگان از قبل ارتباطاتی در سراسر جهان برقرار کرده اند و اغلب راه حلی با کاربری آسان برای سریع و موثر کردن پیام ارائه می دهند.

 

 

کاری از تیم رسانه سامان ادز

برای دیدن صفجه ارسال پیامک سامان ادز کلیک کنید.

ده نکته در مورد مدیریت تبلیغات و تبلیغات دیجیتال
طراحی سایت حرفه‌ای؛ چرا امری ضروری برای تبلیغات موثر است؟
نکات مهم در طراحی تیزر تبلیغاتی
چگونه از طریق تبلیغات آنلاین بیشترین بهره را برای شرکت خود به دست آوریم؟
 پنل اس ام اس؛ امتیازات و مزایای استفاده برای تبلیغات
راهنمای خرید سایت
نه مرحله ساده برای خرید سایت فروشگاه آنلاین
سئو چیست؟ قیمت سئو ؟ ضرورت سئو
راهکارهای تبلیغاتی و مدیریت آن برای افزایش بازدهی کسب و کار
previous arrow
next arrow
Shadow
فهرست