چگونه از طریق تبلیغات آنلاین بیشترین بهره را برای شرکت خود به دست آوریم؟

 

تبلیغات آنلاین

 

چگونه از طریق

تبلیغات آنلاین

بیشترین  بهره را برای شرکت خود به دست آوریم؟

 

زندگی دیجیتال یک واقعیت جدید

در 20 سال گذشته، حضور آنلاین یک عنصر حیاتی برای تبلیغ کسب و کار و ارتباط با مشتریان بوده است. با این حال، شتاب روزافزون زندگی مدرن، نیاز به حضور آنلاین را بیشتر در فهرست اولویت‌های هر صاحب کسب‌ و کار افزایش داده است. زیرا جهان در حال تغییر و انطباق با روش ترکیبی زندگی، کار و خرید است.

 

حضور آنلاین چیست؟

حضور آنلاین کسب ‌وکار را می‌توان با آسانی یافتن کسب ‌و کار هنگام جستجوی کلید واژه‌های مرتبط آنلاین، یا تعداد «نقاط لمسی» مجازی که یک مشتری می‌تواند در هنگام کسب اطلاعات بیشتر درباره برند، محصولات و خدمات با آن ها تعامل داشته باشد، تعریف کرد.

اگر حضور آنلاین خوبی داشته باشید در اینترنت و رسانه های اجتماعی بسیار قابل مشاهده خواهید بود و باعث می شود مشتریان جدید بالقوه بسیار بیشتری کشف کنید.

در ابتدایی ‌ترین شکل آن، داشتن وب‌ سایت و اطمینان از فعال بودن در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مرتبط، هر دو کلیدی هستند. به طور مشابه، ایجاد فهرست کسب و کار گوگل می تواند به سرعت اطلاعات تماس را نمایش دهد و افراد را تشویق کند که هنگام جستجوی آنلاین به وب سایت شما سر بزنند.

فراتر از این، می توانید از ابزارهای آنلاین نیز برای ایجاد فضاهای دیجیتال استفاده کنید. این می تواند ارتباطات مجازی با مشتریان را تقویت کند و حتی به تسهیل ارائه خدمات آنلاین کمک کند.

پلتفرم هایی مانند زوم، واتس اپ، یوتیوب یا تیک تاک همگی می توانند مورد استفاده قرار گیرند تا زمانی که به مخاطبان هدف و ماهیت کسب و کارتان مرتبط باشند.

این امر به ویژه برای بسیاری از مشاغل که نمی‌توانستند برای یافتن و حفظ مشتریان جدید به فضای فیزیکی تکیه کنند، اهمیت پیدا کرد. صاحبان شرکت‌ ها به سرعت خود را با ایجاد جریان‌های درآمدی جدید وفق دادند، زیرا به عنوان مثال باشگاه های تناسب اندام کلاس‌های خود را به صورت آنلاین برگزار می‌کردند و رستوران‌ها از طریق رسانه‌های اجتماعی به تحویل در خانه روی آوردند.

حتی آژانس‌های املاک از پلت ‌فرم‌های ویدئویی استفاده کردند که منجر به افزایش 600 درصدی استفاده از فناوری آنلاین به صورت مجازی بین سال‌های 2019 تا 2021 شد.

برای بسیاری از خرده‌ فروشان، این به معنای ارائه راه‌های انتخابی به مشتریان برای مرور، خرید و بازگرداندن محصولات و برقراری ارتباط با برند است. ادغام تجارت الکترونیک، تجارت تلفن همراه و رسانه های اجتماعی به طور بالقوه در کنار تجربه فروشگاه فیزیکی.

در این جا شش راه برای کمک به افزایش حضور آنلاین در تجارت آورده شده است:

 

بیایید در مورد مزایای تبلیغات آنلاین بیشتر صحبت کنیم.

 

دسترسی جهانی با تبلیغات

دسترسی جهانی با تبلیغات

با توجه به این که میلیون ها مصرف کننده در سراسر جهان هر روز از اینترنت استفاده می کنند، تبلیغات آنلاین اکنون برای هر شرکتی حیاتی است.

در گذشته، برای پخش آگهی ‌های تبلیغاتی ‌تان در کانال‌های خارجی، باید هزینه زیادی پرداخت می‌کردید. اگر می ‌خواستید محصولات و خدمات را از طریق ایستگاه‌های رادیویی، روزنامه ‌ها و مجلات تبلیغ کنید، باید هزینه بیشتری پرداخت می کردید و اگر سرنخ ها و فروش بیشتری می خواستید، باید برای هزینه ها آماده می شدید.

اما اکنون، تنها کاری که لازم است انجام دهید گردآوری یک تیم کوچک است تا تبلیغات شما را به دورترین نقاط جهان بفرستند. با اتصال اینترنت به انواع افراد نیز به این اتصالات دسترسی خواهید داشت. این امر باعث می شود با تبلیغات آنلاین به راحتی به مخاطبان هدف دسترسی پیدا کنید.

 

تبلیغات مقرون به صرفه 

بازاریابی سنتی بسیار گران بود. روش های تبلیغاتی آن ها شامل موارد زیر بود:

 

• چاپ بروشور
• استخدام افراد برای ارائه
• پرداخت هزینه زمان پخش به ایستگاه های رادیویی
• فیلمبرداری تبلیغات گران قیمت
• پرداخت هزینه پخش برای تبلیغات مذکور

همه این ها هزینه زیادی دارد و علیرغم تمام زمان، تلاش و منابعی که برای این تولیدات صرف شده است حتی تضمینی برای دستیابی به مشتریان هدف وجود ندارد.

به همین دلیل است که ظهور دیجیتال مارکتینگ، دنیا را دگرگون کرد. این یک استراتژی جدید مقرون به صرفه بود که می‌ تواند به مصرف ‌کنندگان بدون توجه به جایی که هستند دسترسی پیدا کند.

دریافت پوسترها، ویدئوها و سایر مواد تبلیغاتی برای مشتریان فقط کسری از آن چه قبلا انجام می شد هزینه دارد، همه این ها به لطف اینترنت است.

اکنون، شرکت ‌ها می‌توانند در هزینه‌ های عملیاتی زیادی صرفه‌ جویی کنند و آن وجوه را به پروژه‌های بازاریابی هدایت کنند که در آینده بازده بیشتری را به همراه خواهد داشت.

 

بر مخاطبان هدف تمرکز کنید

 

بر مخاطبان هدف تمرکز کنید

اینترنت پر از داده است. مردم دوست دارند چیزهایی را که در زندگیشان اتفاق می افتد ثبت کنند و آن ها را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارند. با وجود این اطلاعات فراوان، یافتن مخاطبان مورد نظر بسیار مشکل خواهد بود.

شناسایی جمعیت شناسی رایج آسان است زیرا مردم به طور طبیعی آن ها را در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند. تبلیغات آنلاین نیز تبلیغات هدفمند را ممکن کرده است.

برای مثال فیسبوک یا گوگل را در نظر بگیرید. با استفاده از کوکی ها و آدرس IP ، آن ها می توانند تاریخچه جستجوی و آن چه که معمولاً به آن نگاه می کنید را ببینند. با استفاده از این اطلاعات، آن ها می توانند شروع به نمایش تبلیغات هدفمندی که به جستجوهایتان متصل هستند، کنند.

 

قابل اندازه گیری بودن

زمان، پول و تلاش زیادی صرف تبلیغات آنلاین می شود. با در نظر گرفتن این موضوع، برای یک شرکت مهم است که بداند آیا استراتژی‌ ها و روش‌هایی که برای تبلیغات آنلاین استفاده می‌کنند کارآمد هستند یا خیر. آن ها می توانند این کار را از طریق تجزیه و تحلیل انجام دهند.

این در واقع یکی از بهترین مزایای تبلیغات آنلاین است. با ابزارهای مناسب و تیم مناسب می توانید پیشرفت خود را به سرعت و با دقت پیگیری کنید و تجزیه و تحلیل های غنی را برای تصمیم گیری های آینده انجام دهید.

از بهینه سازی موتورهای جستجو گرفته تا کمپین های مختلف اجرا شده بر روی پلتفرم های متعدد در اینترنت، همه پیشرفت های حاصل از استراتژی های بازاریابی آنلاین قابل اندازه گیری است.

با تجزیه و تحلیل های جمع آوری شده می توانید نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنید. سپس می توانید استراتژی های تبلیغات آنلاین را برای نتایج بهتر در کمپین های آینده تغییر دهید.

 

تعامل با مخاطب

در مقایسه با بازاریابی سنتی، دیجیتال مارکتینگ با تبلیغات خود مخاطب را در سطوح کاملا متفاوتی جذب می کند. راه های زیادی برای جذاب کردن بازاریابی دیجیتال وجود دارد. به عنوان مثال داشتن وب سایت، حضور آنلاین را تثبیت می کند. جستجوی کسب و کار تان در گوگل برای مشتریان آسان تر خواهد بود.

پلتفرم های رسانه های اجتماعی نیز راهی عالی برای تعامل با مخاطبان هستند. فیس بوک پلتفرمی عالی است که میلیون ها کاربر دارد. می توانید صفحه ای داشته باشید تا بتوانید مخاطبان را در کمپین های آینده ای که برنامه ریزی کرده اید به روز کنید.

همچنین می ‌توانید از طریق بحث‌ها، انجمن‌ها، پست‌های وبلاگ و پاسخ دادن به نظرات و پیام‌ ها با آن‌ ها تعامل داشته باشد. این که بتوانید با این افراد از طریق اینترنت ارتباط برقرار کنید ایده ای می‌دهد که مخاطبان چه چیزی از برندتان را دوست دارند. این به نوبه خود منجر به فروش بیشتر در آینده می شود.

 

فراوانی داده ها برای محصولات

 

فراوانی داده ها برای محصولات

با اولین خرید مخاطبان، می توانید اطلاعات آن ها را جمع آوری کنید و ببینید که آن ها به چه نوع محصولات یا خدماتی علاقه دارند. در این جا، الگویی از رفتار خرید مصرف کننده را مشاهده خواهید کرد.

سپس می‌توانید با تنظیم یک جریان سفارشی از مواد تبلیغاتی که مورد علاقه مخاطبان است به آن ها پاسخ دهید. هرچه بیشتر تبلیغات محصولات و خدمات مرتبط با خریدهای قبلی را ببینند، احتمال بیشتری دارد که دوباره خرید کنند.

 

انعطاف پذیری

آیا متوجه اشتباه تایپی در تبلیغات فیسبوک شده اید؟ مشکلی نیست یکی دیگر از مزایای عالی تبلیغات آنلاین، سهولت تصحیح خطاها است.

می توانید مطالب را ویرایش کنید و آن ها را دوباره بارگذاری کنید تا جایگزین مطالب تبلیغاتی معیوب شوند ولی این مورد باید با احتیاط بیشتری استفاده شود.

هنگام انتشار مطالب برای تبلیغات آنلاین، بسیاری از مردم به سرعت آن را مشاهده می کنند. ممکن است تا زمانی که بخواهید متوجه اشتباهی شوید، مخاطبان هدف را جذب کرده باشد. اگر این تعاملات به هدر برود، تلاش تان بیهوده خواهد بود زیرا باید مطالب را دوباره آپلود کنید.

هنوز هم این یک قانون سرانگشتی خوب است که همیشه مطالب را قبل از این که برای دیدن، منتشر کنید تصحیح کنید.

 

 

کاری از تیم رسانه سامان ادز

برای دیدن صفحه  مدیریت تبلیغات  کلیک کنید.

راهکارهای تبلیغاتی و مدیریت آن برای افزایش بازدهی کسب و کار
عکاسی تبلیغاتی و لزوم آن برای هر کسب و کاری
تولید محتوای حرفه ای برای وب سایت
اپن ای آی؛ نگاهی جامع به نقش‌ آفرینی در دنیای هوش مصنوعی
آیا یک طراح وب سایت می تواند دورکار باشد؟
هزینه های طراحی و خرید سایت
عکاسی صنعتی چیست و چرا مهم است؟
بهترین مدیریت تبلیغات؛ استراتژی‌هایی برای بهبود فروش شرکت‌ ها
راهکارهای حرفه‌ای عکاسی تجاری برای تبلیغات موثر
previous arrow
next arrow
Shadow
فهرست