مزایای استفاده از تبلیغات تلویزیونی و رادیویی در بازاریابی

 

استفاده از تبلیغات تلویزیونی و رادیویی در بازاریابی

تبلیغات تلویزیونی و رادیویی

مزایای استفاده در بازاریابی

رسانه‌ های سنتی نقش مهمی در ایجاد استراتژی‌ های تبلیغاتی همه ‌کاناله قوی در دنیای مدرن دارند. در حالی که کانال های دیجیتال در دنیای تبلیغات مدرن امروزی تسلط دارند، تلویزیون و رادیو گزینه های مناسبی برای کسب و کارهایی است که به دنبال دستیابی به مخاطبان جدید هستند. علاوه بر سنجیدن مزایا و معایب تبلیغات تلویزیونی در مقابل رادیو، برندها باید دریابند که چگونه قالب ‌های تبلیغات سنتی را بخشی از استراتژی‌ دیجیتال مدرن قرار دهند. در این مقاله، نحوه اشباع شدن تبلیغات تلویزیونی و رادیویی و چرا منطقی است که از ترکیب کانال های سنتی و دیجیتال در استراتژی تبلیغات مدرن خود استفاده کنید را بررسی خواهیم کرد.

مقایسه تبلیغات تلویزیونی و رادیویی

تلویزیون و رادیو به عنوان پشتوانه های تبلیغات سنتی، ویژگی های کلیدی بسیاری دارند. با این اوصاف، تفاوت ‌های مهمی وجود دارد که هر رسانه را منحصربه ‌فرد می‌ کند و نقش ‌هایی را که در چارچوب گسترده‌ تر استراتژی تبلیغاتی مدرن ایفا می ‌کند، مشخص می ‌کند.

جمعیت شناسی و رفتار

از لحاظ تاریخی، تبلیغات تلویزیونی، در خانه به دست مصرف کنندگان می رسید و تبلیغات رادیویی در حال حرکت و خارج از خانه. اما مرزهایی که این حوزه‌ ها را تعریف می ‌کنند در دنیای امروز کمتر به آن ها پرداخته شده‌ است، زیرا گوش دادن به رادیو در خانه (در مقایسه با ماشین در حال رفت ‌و آمد به محل کار) بسیار رایج است و تلفن‌ های هوشمند به راحتی می‌ توانند کانال‌ های تلویزیونی مورد علاقه را در هر جایی با خود ببرند.

رفتارهای مصرف کننده نیز تکامل یافته است و بر نحوه عملکرد رسانه ها بدون توجه به تلویزیون یا رادیو تأثیر می گذارد. مصرف ‌کنندگان امروزی می‌ توانند همزمان با گوش دادن به رادیو، تقریباً هر کاری را انجام دهند، حتی اگر رفت و آمد به میزان قابل‌ توجهی نسبت به قبل محبوبیت کمتری داشته باشد. حتی با وجود این که بینندگان تلویزیون مخاطبان بیشتری هستند (از آن جایی که باید به تلویزیون نگاه کنند تا محتوا را به طور کامل درک کنند)، به احتمال زیاد در هنگام تماشای تلویزیون با تلفن یا حتی لپ‌ تاپ در معرض نمایش دوم قرار می ‌گیرند.

شباهت دیگر این است که تبلیغات تلویزیونی و رادیویی هر دو از هدف گیری مخاطبان اصلی پشتیبانی می کنند، به لطف داده های جمعیت شناختی کلی در مورد انواع مصرف کنندگانی که با هر ایستگاه، کانال، برنامه یا زمان مشخصی هماهنگ می شوند. اما داده های مخاطبان باید به طور باورنکردنی دقیق و با کیفیت بالا باشد تا تبلیغ کنندگان بتوانند بازده سرمایه را به حداکثر برسانند. علاوه بر این، به ‌طور فزاینده‌ای دشوار است که از کانال‌ های تبلیغاتی غیردیجیتال مانند تلویزیون و رادیو ارجاع معنی ‌دار به دست آوریم.

 

انواع تبلیغات و خلاقیت

انواع تبلیغات و خلاقیت

واضح ترین تفاوت بین تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، رسانه ای است که هر روش به کار می گیرد. تبلیغات رادیویی فقط شنیداری هستند، در حالی که تبلیغات تلویزیونی اجزای بصری و صوتی را برای ایجاد اثر کامل ترکیب می کنند. هم تبلیغات تلویزیونی و هم تبلیغات رادیویی مدت ‌هاست که روش‌ های مؤثری برای پخش شعارهای جذابی بوده ‌اند که در خاطر مصرف ‌کنندگان ریشه می ‌گیرند و نام‌ های تجاری را در ذهن نگه می ‌دارند. ایجاد آگاهی از برند همچنان یکی از مزایای اصلی تبلیغات تلویزیونی و رادیویی است، زیرا کانال های دیجیتالی در حال گسترش هستند، به ویژه با توجه به کاهش دامنه توجه مخاطب.

برای موفقیت در عصر دیجیتال، تبلیغ ‌کنندگان تلویزیون و رادیو باید از احتمال این که مصرف ‌کنندگان تبلیغات را در حین انجام چند وظیفه‌ مشاهده می ‌کنند، قدردانی کنند. در نظر گرفتن این احتمال زیاد که حواس مخاطبان شنونده یا تماشاگر حداقل تا حدی توسط فعالیت، صفحه یا دستگاه دیگری منحرف شود، به شرکت ‌ها کمک می‌ کند تا تبلیغاتی ایجاد کنند که سریع و مؤثر باشند. ساده نگه داشتن آن، کاهش سرعت و خلاق ماندن، همه راه‌ های عالی برای جلوگیری از مشکلات استراتژی‌ های تبلیغاتی کند تر و ثابت ‌تر هستند که در گذشته غالب بودند.

 

بهینه سازی هزینه ها

بهینه سازی هزینه ها

یکی از مزیت های اصلی تبلیغات در تلویزیون، توانایی دستیابی به مخاطبان زیادی در طول یک برنامه پربازدید است. به عنوان مثال، رویدادهای ورزشی مانند سوپر بال را در نظر بگیرید. برای شرکت ‌هایی که بودجه تبلیغاتی عمده دارند، یک آگهی به‌ موقع می ‌تواند به طور همزمان به میلیون‌ ها بیننده دست یابد. اما خرید مکان در برنامه ‌های خاص یا در ساعات اوج مصرف تنها راه برای خرید فضای تبلیغات تلویزیونی نیست. در مقیاس کوچک ‌تر، تبلیغ ‌کنندگان می‌ توانند مکان‌ های تبلیغات تلویزیونی را به ‌صورت انبوه خریداری کنند تا پیام شان را به طور گسترده منتشر کنند، به‌جای این که تمام منابع را روی یک نقطه تبلیغاتی متمرکز کنند.

این روش اجرای برنامه در دنیای تبلیغات رادیویی نیز رایج است. شرکت‌ هایی که بودجه کمتری دارند، می‌ توانند منابع را برای توسعه تبلیغ قدرتمند سرمایه‌ گذاری کنند و سپس با ایستگاه‌ های رادیویی مذاکره کنند تا آن ‌طور که برنامه‌ نویسی اجازه می ‌دهد در یک دوره زمانی مشخص، آن را پخش کنند. تبلیغ‌ کنندگان کنترل زمانی که تبلیغات شان پخش می ‌شود را با برچسب قیمت پایین ‌تری در این مدل معامله می ‌کنند، که می ‌تواند کانال ‌های سنتی را در دسترس ‌تر کند.

هزینه های تولید نیز تفاوتی کلیدی بین تبلیغات تلویزیونی و رادیویی دارد. در حالی که تبلیغات رادیویی را می توان توسط یک تیم بازاریابی خبره، صداگذاری توسط بازیگر با استعداد و برش توسط ویرایشگر صوتی ماهر تهیه کرد، تبلیغات تلویزیونی بسیار بیشتر پیچیده تر و در نتیجه هزینه بر هستند. فیلمبرداری تبلیغ تلویزیونی 60 ثانیه ‌ای ممکن است ساعت ‌ها یا حتی روزها طول بکشد و این شامل ایجاد مفهوم، فرمول ‌بندی فیلمنامه، انتخاب بازیگران، استخدام تیم‌ های دوربین و صدا و غیره است. تبلیغات تلویزیونی معمولاً گران ‌تر از فضای تبلیغات رادیویی است و این موضوع شکاف هزینه بین این دو قالب را حتی بیشتر می کند.

 

تبدیل تبلیغات تلویزیونی و رادیویی

تبدیل تبلیغات تلویزیونی و رادیویی به بخشی از استراتژی دیجیتال مدرن

مهم ترین دلیل برای ادغام رسانه های سنتی در استراتژی تبلیغات دیجیتال، تنوع بخشی است. علاوه بر اولویت ‌بندی تکنیک ‌های مدرن تبلیغات دیجیتال، صرف بخشی از بودجه تبلیغات در تلویزیون، رادیو و سایر کانال ‌های تبلیغاتی سنتی باعث می‌ شود هیچ فرصتی برای ارتباط با مخاطبان هدف را از دست ندهید. در عین حال، ترکیب کانال‌ های تبلیغاتی سنتی و دیجیتال در استراتژی نیز کمک می ‌کند تا هزینه‌ های تبلیغاتی بیشتر قابل انتساب باشد.

تبلیغات پخش تلویزیونی و رادیویی از لحاظ تاریخی قابل انتساب نبوده اند، به این معنی که تقریباً غیرممکن است که بگوییم هر کمپین تبلیغاتی چه نقشی در ایجاد فروش یا تبدیل بیننده به مشتری داشته است. اما با ترکیبی از رسانه ‌های متنوع، تبلیغات سنتی می‌ توانند کار خود را انجام دهند تا مصرف‌ کنندگان را به سمت خرید سوق دهند، در حالی که تبلیغات دیجیتالی که در نقاط تماس بعدی به دست مصرف ‌کنندگان می‌ رسند، مزایای فناوری تبلیغات مانند قابلیت ‌های اندازه‌ گیری و استناد را معرفی می ‌کنند.

علاوه بر ترکیب تبلیغات تلویزیونی و رادیویی سنتی با رسانه‌ های دیجیتال مدرن، بسیاری از برندها در حال حاضر بهترین‌ های هر دو دنیا را با یک کانال دریافت می ‌کنند.

 

 

کاری از تیم رسانه سامان ادز

برای دیدن صفحه  مدیریت تبلیغات  کلیک کنید.

هزینه های طراحی و خرید سایت
لزوم مدیریت تبلیغات برای کسب و کار شما
جذاب ‌تر کردن محصولات با تیزر
شرکت تبلیغاتی و خدمات آن
استفاده از عکاسی صنعتی برای تبلیغات شرکت
عکاسی تبلیغاتی و لزوم آن برای هر کسب و کاری
تیزرهای با کیفیت راهکارهای جذب مخاطبان
ویژگی های ضروری برای یک فروشگاه اینترنتی موفق
ساخت  تیزر و مزایای آن  برای کسب و کار
previous arrow
next arrow
Shadow
فهرست