راهنمای گام به گام سفارش سایت

 

web site buying guide 1

 

چگونه یک وب سایت خوب سفارش دهیم

راهنمای گام به گام طراحی  سایت

 

احتمالاً این جمله را که “امروزه هر کسب و کاری که به خود احترام می گذارد باید یک وب سایت داشته باشد” به گوشتان خورده است. اما آیا می دانید طراحی سایت و سفارش سایت  آن چه بخش هایی دارد؟ چگونه عملکرد آن را تعریف کنید و CMS را انتخاب کنید؟ هنگام تماس با آژانس به دنبال چه چیزی باشیم؟ چگونه بفهمیم که چرا یک سایت 15 میلیون و دیگری 100 میلیون تومان هزینه دارد؟ در این راهنمای گام به گام، نحوه و مکان سفارش یک وب سایت را خواهید آموخت.

 

به یک طراح وب سایت نیاز دارید؟

 اولین چیزی که باید بدانید این است که سفارش یک وب سایت خوب دشوار است. نکته این نیست که آژانس ها و طراحان وب نمی دانند چگونه کار کنند. به احتمال زیاد مشکل در نحوه ارائه توضیحات شما نهفته است.

ممکن است شما در کسب و کار خود به خوبی مسلط باشید، خانه های زیبا بسازید، لوازم آرایشی فوق العاده تولید کنید، خوشمزه ترین استیک های دنیا را بپزید. اما نکته این جاست که تصوری حرفه ایی از وب سایت ها را ندارید. اغلب فقط می دانید که برای مثال وب سایت فروشگاه اینترنتی «اپل» عالی به نظر می رسد و آن را بسیار دوست دارید.

نکات طراحی سایت

نکات طراحی سایت

هنگامی که مدیر در مورد انواع منوها، چیدمان در یک یا دو ستون، فرم های ثبت نام، حساب شخصی و طراحی واکنش گرا به شما می گوید، فقط یک چاره دارید: باور یا عدم باور شخص مقابل. به همین دلیل، می توانید پول زیادی خرج کنید، اما وبسایتی  نامناسب دریافت کنید و  به دلیل عدم تطابق طراحی با انتظارات خود، با طراحی سایت یا مدیر تبلیغات خود  درگیر شوید. در نظر داشته باشید  این در مورد عدم صداقت یا عدم حرفه ای بودن طراحی سایت را نشان نمی دهد. شما فقط به زبان آن ها آشنایی نداشته اید.

 

نیاز به وبسایت

اگر امروز می خواهید یک وب سایت داشته باشید، منتظر نمانید تا آژانس ها به زبان شما صحبت کنند. این شما هستید که کسب و کار موفقی برای تولید لوازم آرایشی و یا ساخت خانه دارید و وقت ندارید منتظر بمانید تا مدیر وب استودیو کلمات مناسب را پیدا کند تا به وضوح توضیح دهد که چرا بهتر است یک وب سایت داشته باشید. در زیر اطلاعاتی را مشاهده خواهید کرد که به شما در سفارش یک وب سایت با کیفیت کمک می کند.

 

چرا به یک وب سایت نیاز دارید

 

مرحله 1:

چرا به یک وب سایت نیاز دارید

 

درک هدف از وجود وب‌سایت به مشتری و تولید کننده اجازه می‌دهد تا برنامه‌ها را منظم و با استراتژی مطلوب پیش ببرد. اگر ندانید دقیقا هدف وبسایت شما چیست به روند طراحی آسیب خواهید زد.  البته، شما کاملا حق دارید که بگویید این به شما ربطی ندارد و آن را گردن طراح سایت بیندازید و بگویید طراحی وبسایت  کار آن هاست. اما عدم درک هدف از ایجاد وب سایت برای شما بسیار گران تمام می شود و دقیقا وظیفه ی سفارش دهنده یا کارفرما است که هدف طراحی سایت را تعیین کند. در غیر این صورت کارفرما وقت و پول خود را هدر می دهد.

 

تعیین اهداف وبسایت

چگونه تعیین کنیم که برای چه اهدافی به یک وب سایت نیاز دارید؟ مراقب هدف گذاری باشید. مشخص کنید و روی کاغذ بنویسید که با کمک وب سایت به چه هدفی می خواهید برسید. همچنین وظایفی را که برای رسیدن به هدف نیاز است را تعیین کنید. هر شرکت یا کارآفرین، برای کسب درآمد بیشتر به یک وب سایت مناسب نیاز دارد.

برای این منظور باید سخت کار کنید، باید کارهایی را یادداشت کنید که به شما کمک می کند با استفاده از وب سایت درآمد بیشتری کسب کنید. برای فرمول بندی صحیح آن ها به این سوال پاسخ دهید که برای افزایش سود از طریق وب سایت چه باید کرد؟

 

فواید طراحی سایت

فواید طراحی سایت

طراح وب سایت آینده شما می تواند وظایف زیر را حل کند و به رشد سود کمک کند:

طراحی وبسایت به جذب مشتریان جدید کمک می کند.

داشتن وبسایت برای ارائه توانایی فروش محصولات یا خدمات به صورت آنلاین ضروری است.

افزایش اثربخشی بازاریابی طراحی سایت  را می توان به وظایف فرعی زیادی تقسیم کرد، به عنوان مثال:

گسترش دامنه فروش

داشتن وبسایت به ایجاد مخاطبان وفادار کمک می کند.

وبسایت به کاهش هزینه جذب مشتری و افزایش LTV (ارزش مشتری مادام العمر) یاری می رساند.

غلبه بر کوری تبلیغات با بازاریابی محتوا با تحلیل وبسایت کسب و کارتان.

کاهش هزینه های بازاریابی و تبلیغات آفلاین با داشتن وبسایت

فراهم کردن دسترسی مشتریان بالقوه و موجود به اطلاعات قابل اعتماد در وبسایت تان

غلبه بر محدودیت های جغرافیایی با داشتن وبسایت

نمایش چهره محصول با عکس ها و توضیحات محصولات، نمونه کارها، لیست مشتریان، پروژه های اجرا شده و غیره

طراحی سایت به بهبود خدمات مشتری و در نتیجه حفظ مشتری یاری می رساند.

این لیست قابل ادامه است. اما ماهیت از قبل مشخص است، شما باید وظایفی را که وب سایت شما بر عهده دارد تنظیم کنید.

 

مرحله 2

عملکرد وب سایت مورد نیاز را تعیین کنید

این یک مرحله بسیار ساده است. یک ورق کاغذ با خودکار قرمز بردارید و سوالات مهم را فرموله کنید. شما چنین سوالاتی خواهید داشت:

 

تعیین عملکرد وبسایت

برای اطلاع رسانی به مخاطب با استفاده از وب سایت به چه چیزهایی نیاز دارید؟

برای جذب مشتریان جدید چه ویژگی هایی لازم است؟

یک وب سایت برای بهبود کیفیت خدمات مشتری باید چه کاری انجام دهد؟

بار اول خودتان به سوالات پاسخ دهید و بعد با طراح وب سایت مشورت کنید. با جزئیات و مکتوب پاسخ دهید. به عنوان مثال، عملکردهای لازم برای اطلاع رسانی به مشتریان را یادداشت کنید.

 

صفحه های ایستا

وب سایت باید صفحات ایستا را نمایش دهد مانند: «درباره شرکت»، «فهرست محصولات»، «مخاطبین، زمان عملیات، شرایط تحویل و پرداخت» و غیره. وب سایت باید یک وبلاگ یا بخش “مقاله ها” داشته باشد.

جایی در کنار صفحه باید آیکن صفحه ی  “توئیتر” یا “فیس بوک” شما نشان داده شود. داشتن صفحه فیس بوک به سئو سایت شما و اعتبار بخشی به وبسایت شما کمک بسیاری می رساند. در فوتر یا پاورقی باید جایی به صورت برجسته مجوزها، گواهی‌ها، جوایز، فهرستی از مشتریان و پیوندهایی به دیگر وبسایت ها و شبکه های اجتماعی داشته باشید.

 

مرحله 3

تعیین کنید که وب سایت چگونه باید باشد

این یکی از سخت ترین مراحل است. هر کسی ایده خود را از طراحی بی نقص، خوب، بد و درهم و برهم دارد. اگر ایده ی خود را دوست دارید، تضمین نمی کند که مشتریان شما نیز آن را دوست داشته باشند. به هر حال، شما در حال ساختن یک وب سایت برای عموم مردم هستید، نه برای خودتان، پس سلیقه عموم را در اولویت قرار دهید.

برای هماهنگی ظاهر سایت، باید دو مشکل را حل کنید. اول از همه قالب گرافیکی وبسایت را تعیین کنید. در مرحله دوم، قالب را به تمامی صفحه ها بسط دهید و قوانین خود را نقض نکنید.

 

نحوه انتخاب طرح بندی وب سایت

طرح را به همراه طراحان وب سایت انتخاب خواهید کرد. قبل از برقراری ارتباط با آن ها، چند چیز  را به خاطر بسپارید. برای صفحات مختلف وب سایت می توانید از طرح بندی های مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال، صفحه اصلی، صفحه مقاله ها و صفحه مورد نظرتان مثل صفحه فروش،  را می توان به روش های مختلفی طراحی کرد. روش های بسیار بسیار زیاد و در عین حال متفاوت.

نکته این جاست که طرح باید با موضوع سایت و وظایف صفحه، مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، برای یک پروژه محتوایی و یک نمونه کار عکاس، بهتر است از قالب های مختلف استفاده کنید. ساختار صفحات بر درک محتوا تاثیر می گذارد. طرحی را انتخاب کنید که به جلب توجه مخاطب به مهم ترین اطلاعات کمک کند.

 

جلسه سفارش وبسایت

در اولین جلسه با مدیر، ممکن است به شما پیشنهاد شود که یکی از ساختارهای معمولی طراحی سایت  را انتخاب کنید. با این حال، شما مجبور نیستید الگوهای استاندارد را انتخاب کنید. از طراح بخواهید چند طرح بندی مناسب را پیشنهاد کند. آن ها را با طرح وب سایت هایی که دوست دارید و قرار است مشتریان خود را راضی نگه دارد مقایسه کنید.

طراح وب سایت را با گزینه های الگوی خود برای صفحه اصلی، صفحه مقاله ها  یا صفحه فرود تبلیغاتی آشنا کنید. حتما به نظرات و توصیه های طراح گوش دهید. ایده های شما در مورد وب سایت باید از فیلتر حرفه ای بودن و تجربه او عبور کند. پس از توافق در مورد ساختار مدولار، باید نوع چیدمان را انتخاب کنید که ایستا، سیال یا ریسپانسیو باشد.

 

وبسایت ایستا

طرح استاتیک ابعاد عناصر صفحه برای همه اندازه های صفحه نمایش و مرورگرها را یکسان در نظر می گیرد. طراحان وب سایت این روش را ساده ترین و پایدارترین می نامند. اشکال اصلی طرح استاتیک زمانی نشان داده می شود که کاربر وب سایت شما را با استفاده از یک ابزار با صفحه نمایش کوچک باز می کند. اگر این گزینه را انتخاب می کنید، آماده سرمایه گذاری در نسخه موبایلی وب سایت باشید.

 

وبسایت پویا

در صفحاتی با چیدمان پویا، بلوک ها در سراسر عرض کشیده می شوند. این به شما امکان می دهد تا به راحتی سایت را روی صفحه نمایش هایی با اندازه های مختلف مشاهده کنید و وبسایت شما در بر روی لپتاپ و هم بر روی صفحه گوشی ظاهر زیبای خود را حفظ کند.

طراحی تطبیقی ​​نسخه پیشرفته طرح پویا است. در صفحات تطبیقی، واحدهای مدولار بسته به وضوح صفحه نمایش کاربر و همچنین مکان و محتوای ماژول ها، اندازه خود را تغییر می دهند. به عنوان مثال، در صفحه دسکتاپ، یک وب سایت با یک طرح واکنشگرا می تواند در سه ستون و در صفحه نمایش تلفن هوشمند در یک ستون نمایش داده شود.

ادامه دارد…

 

کاری از تیم رسانه سامان ادز


برای دیدن صفحه طراحی سایت سامان ادز کلیک کنید.

هزینه های طراحی و خرید سایت
لزوم مدیریت تبلیغات برای کسب و کار شما
جذاب ‌تر کردن محصولات با تیزر
شرکت تبلیغاتی و خدمات آن
استفاده از عکاسی صنعتی برای تبلیغات شرکت
عکاسی تبلیغاتی و لزوم آن برای هر کسب و کاری
تیزرهای با کیفیت راهکارهای جذب مخاطبان
ویژگی های ضروری برای یک فروشگاه اینترنتی موفق
ساخت  تیزر و مزایای آن  برای کسب و کار
previous arrow
next arrow
Shadow
فهرست