راهنمای سفارش تیزر تبلیغاتی

Advertising teaser ordering guide

راهنمای سفارش  تیزر تبلیغاتی

 

این سبک از تبلیغات که تمایل دارند برای یک محصول جدید تبلیغ کنند و در عین حال علاقه مخاطبان هدف را هر روز برانگیزند و در عین حال نوعی سر و صدا با تیزر تبلیغاتی ایجاد کنند، اخیراً همه گیر شده است و هر روز افراز بیشتری برای سفارش تیزر تبلیغاتی برای کسب و کار خود اقدام می کنند.

 

اما، چرا این قدر فانتزی در مورد ارتباط و تبلیغ یک محصول وجود دارد؟ امروزه تبلیغات به‌عنوان مهم‌ترین عامل موفقیت هر شرکتی در نظر گرفته می‌شود زیرا اکثر سازمان‌های کوچک و بزرگ که برای ایجاد علاقه مشتری به بازاریابی متکی هستند، به استفاده مداوم از تبلیغات برای کمک به اهداف بازاریابی می‌پردازند و سفارش تیزر تبلیغاتی بخشی جدا نشدنی از کسب و کار آن هاست. 

 

یک سازمان می تواند بهترین ایده، محصول یا خدمات را داشته باشد اما بدون این که پیام های خود را به طور موثر به بازار هدف برساند، این ایده ها، محصولات و خدمات می توانند مورد توجه قرار نگیرند. 

 

یک کمپین خلاقانه موثر در قالب یک تیزر می‌تواند یک شرکت را از رقبا متمایز کند و به آن اجازه می‌دهد تا تصویری از آن چه که برند را از رقبا متمایز می‌کند را به مشتریان بالقوه خود ارائه دهد که هدف آن این است که در ذهن آنها بماند. بدان معنی که نام کسب و کار یا نام تجاری اولین چیزی است که هنگام جستجوی محصول در دسته مربوطه به ذهن مشتریان می رسد.

علاوه بر این، با توجه به عدم تقارن اطلاعاتی که در بازار حاکم است، تبلیغات، ابزاری ارتباطی است که نمی‌توان آن را برای سیگنال دادن به مشتریان بالقوه از دست داد و تبلیغات تیزر با توانایی آن در ایجاد سروصدا و تبلیغات دهان به دهان مطمئناً روشی موفق برای انتشار اخبار در مورد یک موضوع است.

 

اما حتی اگر تبلیغات از جمله تیزر نقش تعیین کننده ای در جایگاه محصول در ذهن مشتریان داشته باشد، آیا این نوع تبلیغات مردم را به خرید محصول تبلیغ شده به این عنوان سوق می دهد؟

 

بنابراین آیا این نوع تبلیغات همیشه جواب می دهد؟ سفارش تیزر تبلیغاتی تأثیری بر مردم دارد و چگونه به آن واکنش نشان می دهند؟ آیا به عنوان یک منبع انگیزه برای مشتریان برای خرید عمل می کند؟ برای آشنایی بیشتر با این جنبه جالب تبلیغات و کشف این حوزه خاص تبلیغات، با در نظر گرفتن تیزر تبلیغاتی، مطالعه ای در این زمینه انجام شده است.

 

این مطالعه امکان کشف و ارزیابی این تکنیک خاص تبلیغات و کشف کهکشان چنین ابزار تبلیغاتی را فراهم می کند. در این مقاله، تبلیغات تیزر به عنوان سبکی از انجام تبلیغات در میان سایر موارد و همچنین مفهوم تبلیغات تیزر با مشتریان مورد بررسی قرار می گیرد.

 

What is advertising

 

تبلیغات چیست؟

ابزارهای ارتباطی مختلف در دسترس یک بازاریاب وجود دارد. تبلیغات به عنوان یک ابزار اصلی ارتباطات اجتماعی در زمینه بازاریابی در جامعه مدرن غربی شناخته شده است.

 

تبلیغات 

هرگونه ارائه غیرشخصی و ترویج ایده‌ها، کالاها و خدمات از طریق رسانه‌های گروهی مانند روزنامه‌ها، مجلات، تلویزیون یا رادیو توسط یک حامی مشخص است.

تبلیغات عبارت است از ترویج محصولات و خدماتی که توسط شرکت ها عمدتاً برای هدایت فروش محصولات و خدمات و به طور مساوی برای ایجاد هویت برند و انتقال تغییرات یا محصولات یا خدمات جدید به مشتریان انجام می شود. بازاریابان دلایل مختلفی را برای تبلیغات شناسایی کرده اند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• افزایش فروش محصول یا خدمات

• ایجاد و حفظ هویت برند یا تصویر برند

• اطلاع رسانی تغییر در خط تولید موجود

• معرفی محصول یا خدمات جدید

• افزایش ارزش نام تجاری یا شرکت

 

بنابراین، چندین دلیل برای تبلیغات وجود دارد. به همین ترتیب رسانه های مختلفی وجود دارد که می توان از آنها به طور موثر برای تبلیغات استفاده کرد. بر اساس این معیارها می توان انواع مختلفی از تبلیغات را داشت که در ادامه به آن ها پرداخته می شود.

 

سبک های تبلیغات

سبک خلاقانه اجرا به شیوه ای اطلاق می شود که در آن یک جذابیت خاص به پیامی تبلیغاتی تبدیل می شود که به مصرف کننده ارائه می شود.

طبق تحقیقات انجام شده موارد زیر رایج ترین سبک های تبلیغات هستند:

 

Ads with teasers

 

تبلیغات با تیزر

تبلیغات مختصری که برای تحت تاثیر قرار دادن عموم طراحی شده است، تنها با ارائه اطلاعاتی جزئی بدون افشای حامی تبلیغ یا محصولی که در حال تبلیغ است.

 

تیزر به عنوان یک عمل تبلیغاتی

اصل بسیار قدیمی تبلیغات با تیزر این است که کنجکاوی مشتری بالقوه را از طریق برقراری بخش اول پیام کاملاً مرموز به او برانگیزد. قرار است توجه افراد را به خود جلب کند و او را به دنبال قسمت دوم پیام بکشاند.

 

اگر تبلیغات، مخاطبان هدف و رسانه مناسب داشته باشند، مخاطبان به کمپین تیزر در حین توسعه توجه خواهند کرد. تبلیغات با تیزر با یک کمپین تبلیغاتی دو مرحله ای مشخص می شود.این تکنیک می تواند شامل دو یا حتی سه تیزر باشد.

 

قسمت افشاگری تیزر

افشای برخی از تیزرهای تبلیغاتی ضعیف است که در نهایت تأثیر منفی بر تصمیمات خرید مصرف کننده دارد. به عنوان مثال، در سال 2007، در فرانسه، تیزر تبلیغاتی برای Transatlantis بسیار مؤثر بود، اما افشاگری مربوط به پیشنهاد (یک سفر) به نوعی ضعیف بود که در نهایت تأثیر منفی بر تصمیمات خرید مشتری داشت.

 

تیزر به عنوان یک ابزار ارتباطی

تیزرهای تبلیغاتی برای برقراری ارتباط به شدت به نشانه های اجرایی غیرکلامی متکی هستند. به عنوان یک رویکرد کپی رایتینگ برای شکستن سردرگمی، تبلیغات تیزر اطلاعاتی را ارائه می دهند و با تکیه بر تصاویر بصری شاداب، همراه با موسیقی یا جلوه های صوتی دیگر، تصویری جذاب برای برند تبلیغ شده و کاربران آن ایجاد می کنند.

 

از طریق تبلیغات با تیزر است که می‌توانیم تبلیغات خلاقانه همراه با ارتباط مؤثر ارائه دهیم. این بخاطر این است که؛ این سبک از تبلیغات نه تنها توجه مصرف کنندگان هدف را به خود جلب می کند، بلکه باعث ایجاد علاقه می شود و به مصرف کننده در مورد مزایا و موقعیت محصول آموزش می دهد، بنابراین به عنوان یک ابزار ارتباط موثر عمل می کند.

 

تبلیغات با تیزر ابزار قدرتمندی است که برای انتقال پیام به مخاطب هدف استفاده می شود، اما در سبک خاص خود برای ایجاد کنجکاوی در مورد آن چه تبلیغ است و بنابراین توجه مخاطبان هدف را هدایت می کند. تیزر به عنوان یک ابزار ارتباطی موثر از نظر رساندن پیام مناسب به مخاطبان هدف است.

 

Advertising teaser related to customer attitude

 

تیزر تبلیغاتی در رابطه با نگرش مشتری

نگرش مشتریان نسبت به تبلیغات با تیزر را به عنوان تمایل آموخته شده برای واکنش مطلوب یا نامطلوب به تیزر به طور کلی تعریف می کنند. تبلیغات با تیزر اثرات اقتصادی و اجتماعی مهمی دارد و مجموعه ای از موارد اعتقادی را ایجاد کرد که با نتایج مثبت و منفی چنین تبلیغاتی در این زمینه های خاص مرتبط است. نگرش مشتریان نسبت به تبلیغات با تیزر از یکدیگر متفاوت است.

 

کمپین های تیزر کمی شبیه لیمو هستند. اگر آن ها را زیاد فشار دهید تلخ می شوند. باید به سرعت آب آن را بیرون بیاورید و لیموناد را درست کنید. به جای این که آن را قطره قطره فشار دهید تا آنقدر ترش شود که به میل هرکسی مطلوب نیاشد.

تیزرها مصرف‌کنندگان را ترغیب می کنند و مشوق خرید می‌شوند، به شرطی که در مورد یک محصول هیجان‌انگیز جدید باشد.

 

توسعه تبلیغات با تیزر

مشکل اصلی انجام تبلیغات بزرگ در روزنامه، در یک مجله تجاری یا در یک مجله ملی تعداد افرادی است که به سادگی آن را نمی بینند. این بدان معناست که در هر روز، بهترین افراد ممکن است خارج از شهر، مریض در رختخواب باشند، یا بیش از حد مشغول باشند.

 

به عنوان راه حلی برای این مشکل، یک استراتژی برای تمرکز توجه بر روی تبلیغات بزرگ این است که قبل از آن یک سری تبلیغات کوچک و کم هزینه انجام دهید. به عنوان مثال، یک فروشگاه کامپیوتری جدید که مشتاق بود جامعه تجاری را به مدت دو ماه از وجود خود آگاه کند، در مجله تجاری هفتگی شهر، تبلیغات نمایشی کوچکی را منتشر کرد.

 

تبلیغات با تیزر در سامان ادز

تحقیقات قبلی انجام شده توسط آژانس تبلیغاتی سامان ادز ثابت می کند که بسیاری از مردم هنوز از این پدیده بزرگ در تبلیغات بی اطلاع هستند. این به این دلیل است که بسیاری از افراد در ارتباط دادن “تیزر” با تبلیغات مشکل دارند یا برای نسل جدید این مفهوم هنوز جدید است. به جز کسانی که در زمینه بازاریابی دانش دارند. اما اگر از کسی در مورد یک تیزر تبلیغاتی بپرسید، قطعا آن را به خاطر می آورد.

 

تبلیغات با تیزر دربازار هدف

این معمولاً توسط محصولات جدید و مشاغل جدید برای ایجاد عنصری از کنجکاوی و ایجاد هیجان و انتظار استفاده می شود. یک مثال خوب، کمپین راه اندازی نیسان میکرا است.

 

به طور کلی، همه آژانس های تبلیغاتی، درگیر تبلیغات با تیزر نمی شوند، زیرا این امر به شدت به موقعیت محصول مشتری، بودجه مشتری و مهمتر از همه، آنچه مشتری می خواهد بستگی دارد. برند در طول کمپین تبلیغاتی چه چیزی می خواهد بگوید؟ اما پس چه زمانی فرد وارد تبلیغات با تیزر می شود؟

 

راه اندازی محصول جدید

هدف اصلی تبلیغات با تیزر آن است که بعد از مدتی پنهان کردن نام تجاری و پس از حفظ این لحظه، برند را آشکار کند. بنابراین عاقلانه خواهد بود که بگوییم تبلیغات با تیزر زمانی که شرکت در حال راه اندازی یک محصول یا برند جدید است به بهترین وجه تطبیق داده می شود. به عنوان مثال، شرکتی در فرانسه، از تبلیغات آنلاین برای معرفی زیرمجموعه جدید خود استفاده کرد که قرار بود در زمینه ارتباطات سیار تخصص داشته باشد.

 

کسب و کار جدید

برای یک کسب و کار جدید بسیار مهم است که قبل از باز شدن درهای یک تجارت، علاقه مشتری را ایجاد کند. برای رسیدن به این هدف، برخی از کسب و کارها تبلیغات با سفارش  تیزر تبلیغاتی انجام می دهند. برای مثال ممکن است یک تیزر تبلیغاتی این گونه باشد: شمارش معکوس شروع شده است. تنها 60 روز تا افتتاح یک شرکت خاص باقی مانده است. با این حال، این سبک خاص از تبلیغات نه تنها برای کسب و کار جدید، بلکه برای تجارت موجود نیز استفاده می شود.

 

Evaluation of advertisements with teasers

 

ارزیابی تبلیغات با تیزر

تمام تلاش‌های تبلیغاتی صرف‌نظر از سبک‌های آن، عمدتاً در جهت دستیابی به اهداف مختلف از نظر تجاری، بازاریابی و تبلیغاتیعنی افزایش گردش مالی و در نتیجه بازاریابی حداکثر سود است. تبلیغ کننده به صورت گسترده برای این فعالیت هزینه می کند. در پس زمینه این همه سخت کوشی، تلاش برای جذب مشتری به سمت محصول از طریق سفارش تیزر تبلیغاتی است.

 

تبلیغات با تیزر بر مصرف کنندگان در سه سطح تأثیر می گذارد:

• سطح اقتصادی

• سطح شخصی

• سطح اجتماعی

با این حال، آیا در واقعیت، تبلیغات مخصوصاً تبلیغات با تیزر، افراد را برای انجام فعالیت خرید ترغیب می کند؟

در بیشتر موارد، پاسخ نهایی خرید است. به طور معمول، مصرف کنندگان در مسیر خود برای خرید از شش مرحله عبور می کنند

 

در ابتدا، مصرف کنندگان ممکن است کاملاً از محصول بی اطلاع باشند، فقط نام آن یا کمی در مورد آن بدانند. بنابراین، ابتدا نیاز به ایجاد آگاهی و سپس دانش وجود دارد که از طریق سفارش تیزر تبلیغاتی. هنگامی که نیسان خط خودرو Infinity خود را معرفی کرد، با یک کمپین تبلیغاتی گسترده برای آشنایی بیشتر با نام شروع کرد.

تبلیغات اصلی اینفینیتی تنها با نشان دادن نام خودرو و نه خود خودرو، کنجکاوی و آگاهی ایجاد کرد. تبلیغات بعدی با آگاه کردن خریداران بالقوه از کیفیت بالای خودرو و بسیاری از ویژگی‌های نوآورانه، دانش ایجاد کرد و تا آخرین مرحله به همین منوال ادامه یافت. در موارد معمول، تبلیغات با تیزر به عنوان یک منبع انگیزه برای مشتریان برای خرید، عمل می کند.

 

Ads with teasers as a source of motivation

 

تبلیغات با تیزر به عنوان منبع انگیزه برای خرید مشتریان

معمولاً تبلیغات به طور کلی برای تسریع اقدام، مناسب نیست. در عوض، انجام برخی از کارهای ارتباطی یا متقاعدسازی که امیدواریم منجر به تسریع عمل مورد نظر شود، بهتر است. یک ارتباط باعث می شود که مخاطبان چیز جدیدی یاد بگیرند یا درک یا حافظه بهتری از یک واقعیت به دست آورند.

 

با این حال، تبلیغات با تیزر یکی از نیروهایی است که مشتریان را برای خرید ترغیب می کند. یعنی این سبک تبلیغات برای تسریع مستقیم خرید مناسب است.

 

تبلیغات با تیزر در واقع یک نسخه تغییر یافته از یک مدل بسیار قدیمی تبلیغات است، که اشاره می کند که یک اعلان باید توجه را جلب کند، علاقه را برانگیزد، میل را القا کند و اقدامی را برانگیزد. همچنین تبلیغ با تیزر به گونه ای عمل می کند که در آن علاقه و میل با استفاده از عنصر تعلیق که کنجکاوی ایجاد می کند جدا می شود.

 

در تنظیمات تبلیغات، تصور می شود که مصرف کنندگان زمانی که در معرض پیام های تبلیغاتی قرار می گیرند، فرآیندی را طی می کنند تا محتوای تبلیغات تیزر را با خودپنداره ها مقایسه کنند. خودپنداره فقط به معنای آگاهی صرف از حقایق نیست، بلکه ساختاری شناختی است که با احساسات و انگیزه های قوی مرتبط است.

 

در حالی که تحقیقات مربوط به تأثیر خودپنداره بر قصد خرید نادر است، هر دو خودپنداره واقعی و ایده آل بر قصد خرید تأثیر می گذارند (اگرچه درجه تأثیر نسبی آنها متفاوت است). به این معنا که هرچه تبلیغ با تیزر بیشتر با خودپنداره خریداران مطابقت داشته باشد، قصد خرید برای آن محصول بالاتر خواهد بود.

 

هدف از تبلیغات با تیزر ایجاد توجه پیرامون یک موضوع و برانگیختن کنجکاوی در چشم انداز آن است. این تکنیک تبلیغات در دو مرحله انجام می شود. علیرغم این که تیزر روی احساسات بازی می کند، به دلیل جنبه های اخلاقی برخی از تصاویر نمایش داده شده، بحث و جدل های زیادی در این سبک از تبلیغات وجود دارد.

در نهایت اشاره می شود که تبلیغات تیزر به عنوان یک منبع انگیزه عمل می کند اما آیا واقعاً در تصمیمات خرید مصرف کنندگان تأثیر می گذارد و آن ها را مجبور به انجام فعالیت خرید می کند.

 

در جهان امروز به موازات رشد در تمام زمینه های اجتماعی به تبلیغات به عنوان عاملی تعیین کننده در موفقیت در بازار و کسب و کارهای کوچک و بزرگ پرداخته شده است. در این میان همان طور که در این مقال اشاره شد، تبلیغات با تیزر جایگاهی مهم در دنیای شلوغ و پر هیاهوی امروز دارد. جایی که دیده شدن به شکل های متنوع و خلاقانه عامل اصلی موفقیت در هر کسب و کاری است.

 

 

کاری از تیم رسانه سامان ادز

 

برای دیدن صفحه ساخت تیزر  سامان ادز کلیک کنید.

راهنمای خرید سایت
 خرید سایت  وردپرس و مزایای برای ساخت وب سایت
راهکارهای تبلیغاتی و مدیریت آن برای افزایش بازدهی کسب و کار
راهنمای گام به گام طراحی وبسایت ( قسمت 2 )
چگونه از طریق تبلیغات آنلاین بیشترین بهره را برای شرکت خود به دست آوریم؟
تولید محتوای حرفه ای برای وب سایت
چت‌ جی‌ بی‌ تی؛ از تخیل تا واقعیت، تکنولوژی گفتگو با ربات ها
نکاتی درباره تولید محتوای خوب برای سایت
سئو چیست؟ قیمت سئو ؟ ضرورت سئو
previous arrow
next arrow
Shadow
فهرست