ویژگی های ضروری وب سایت حرفه ای

 

Essential features of a professional website

 

ویژگی های ضروری

سایت حرفه ای

خرید سایت 

در عصر اینترنت، یک وب سایت حرفه ای مهمتر از یک دفتر واقعی است. همانطور که استارت آپ ها در سراسر جهان جایگاه خود را به دست می آورند، فضای اداری دیگر دغدغه اصلی یک تجارت نیست. محل کار واقعی اکثر شرکت ها اکنون وب سایت آن ها است. وب سایت های تجاری از بسیاری جهات با وب سایت های شخصی متفاوت هستند. آن ها تصویر، فلسفه و هویت یک شرکت را منعکس می کنند.

خصوصیات  سایت حرفه ای

• تا جایی که ممکن است اطلاعات بیشتری را در کمترین تعداد صفحات به نمایش بگذارد
• تاثیر زیادی بگذارد
• پاسخگو باشد
• به هم ریخته یا نامناسب به نظر نرسد
در اینجا لیستی از ویژگی های ضروری برای یک وب سایت حرفه ای آمده است:

طراحی سایت 

در ‌سایت‌های عالی، طراحی عالی ارائه می‌شود. اولین برداشتی که ممکن است کاربر از سایت داشته باشد، طراحی چشمگیر، سهولت یافتن اطلاعات مورد نیاز و قابلیت پیمایش است. با توجه به اینکه وب‌سایت‌های نمادنگاری اکنون در حال افزایش هستند تا زمان پاسخگویی را کاهش دهند، آیکون‌های ظاهری عالی تضمین می‌کنند که می‌توان هزار کلمه را با تصاویر جایگزین کرد.

 

پاسخگوئی

از آنجایی که این روزها تعداد دستگاه‌های قابل حمل از رایانه‌ها بیشتر است، اولین مورد در فهرست چک برای یک ‌سایت عالی باید در بسیاری از دستگاه‌های ممکن دیده شود، که به آن واکنش‌پذیری نیز می‌گویند. وب‌سایت‌های واکنش‌گرا نرخ کلیک پایین‌تری دارند و اطمینان می‌دهند که کاربران از انواع دستگاه‌ها تجربه مرور مشابهی دارند و بازدیدکنندگان ناامید نمی‌شوند.

 

شمایل نگاری

تصاویر به اندازه ی هزاران کلمه حرف برای گفتن دارند این جمله را می توان به بهترین شکل در یک وب سایت نشان داد. وب‌سایت‌هایی با نمادهای عالی می‌توانند جایگزین پاراگراف‌های کامل محتوا شوند و اطمینان حاصل کنند که می‌توانید اطلاعات بیشتری در یک صفحه به نمایش بگذارید و نیاز به خطوط و محتوا را کاهش می دهد.

 

Animated website content

 

محتوای متحرک وب سایت

ویدیوها و انیمیشن های کوچک می توانند کاری را انجام دهند که بسیاری از صفحات نمی توانند. امروزه وب سایت های بیشتری به جای کلمات، محتوا را به صورت انیمیشن نمایش می دهند و برای انجام کارهایی که به طور سنتی از متن پیش استفاده می شد، از صدا و فراخوان استفاده می کنند.

 

جهت یابی

شما یک وب سایت عالی دارید. طراحی سایت شما زیبا به نظر می رسد. همه اطلاعات در جایی است که می خواهید، اما هیچ کس نمی تواند آن را پیدا کند. این احتمالاً بزرگترین مشکل همه وب سایت های تجاری است. آن ها به خوبی طراحی شده اند، عالی به نظر می رسند، اما اطلاعات به هم ریخته است و پیدا کردن آن ها دشوار است. به طور خلاصه، یک برنامه ناوبری خوب برای وب سایت می تواند اطمینان حاصل کند که ترافیکی که به وب سایت می رسد، در صفحه مورد نظر، باقی می ماند.

 

نقشه‌های سایت

این ویژگی به کاربران کمک می کند تا صفحه ای که از آن آمده اند پیمایش کنند و اطمینان حاصل کنند که تداوم و جریان وب سایت در یک نگاه حفظ می شود. نقشه های سایت به کاربران کمک می کند تا بفهمند در صورت گم شدن کجا باید بروند.

 

پاورقی ها

سرصفحه ها و پاورقی ها می توانند کاری را انجام دهند که بسیاری از عناصر ناوبری دیگر نمی توانند. داشتن هدرها و پاورقی های ثابت در سرتاسر یک وب سایت، یکنواختی را تضمین می کند و راهی را برای کاربران فراهم می کند تا از هر کجای وب سایت به صفحه مورد نظر خود بروند.

 

دکمه های فراخوان برای اقدام

دکمه‌های Call to action عناصر ناوبری کمکی هستند که اطمینان می‌دهند کاربران درگیر می‌مانند و در صورت لزوم از کاربران درخواست می‌کنند.

 

جعبه های جستجو

جعبه های جستجو برای سایت یک موهبت الهی است. از آنجایی که جستجو به طور طبیعی تقریباً برای هر کاربر انجام می شود، داشتن جعبه جستجو می تواند یک مزیت باشد.

 

اطلاعات تماس

اطلاعات تماس به روز شده با نقشه و چندین گزینه برای تماس با شرکت مانند شماره های WhatsApp، اتصالات شناسه اسکایپ و پیوندهای پیام رسان فیس بوک می تواند به کاربران کمک کند همیشه با شما تماس بگیرند. این امر همچنین باعث افزایش اعتبار وب سایت در حین تأیید گوگل می شود.

 

 

کارایی وب سایت

وب سایتی که عملکرد خوبی ندارد گاهی بدتر از نداشتن وب سایت است. بازدیدکنندگان معمولا از وب سایت هایی که بارگذاری آن ها بیش از سه ثانیه طول می کشد دوری می کنند. وب سایت هایی که گرافیک و انیمیشن های پیچیده و سنگین دارند در مقایسه با وب سایت های بهینه شده بسیار کندتر بارگذاری می شوند و عملکرد بدتری دارند.

 

سرعت بارگذاری

اگر یک وب سایت عالی دارید که بارگذاری آن بیش از سه ثانیه طول می کشد، مشتریان جذب آن نخواهند شد. ابزارهایی مانند GTMetrix یا Uptrends می توانند در تجزیه و تحلیل سرعت وب سایت و رفع تنگناها کمک کنند. بهینه سازی گرافیک، اطمینان از اتصال سریع بین back end وب سایت و قسمت ظاهری نیز می تواند روند بارگذاری صفحه را سرعت بخشد. همچنین باید وب سایت را برای خرابی آماده کنید تا مطمئن شوید که تجربه کاربران به خطر نیفتد.

 

لینک های شکسته

لینک های شکسته مساوی با مشتریان از دست رفته است. وب سایتی که عالی به نظر می رسد اما به خوبی تست نشده است بدتر از وب سایتی است که تضمین می کند هر پیوندی همانطور که قرار است کار کند. ابزارهایی مانند Brokenlinkchecker می توانند اطمینان حاصل کنند که هنگام آزمایش وب سایت لینک های شکسته، اصلاح می شوند.

 

سئو

اگر کسی نتواند شما را در وب پیدا کند، به سادگی وجود ندارید. بهینه سازی موتور جستجو تضمین می کند که بازدیدکنندگان می توانند وب سایت را در اینترنت پیدا کنند حتی اگر به طور تصادفی یک برگه ناشناس را ببندند. مجموعه ای از کلمات کلیدی و محتوای بهینه شده که به خوبی بررسی شده باشد، اطمینان حاصل می کند که بازدیدکنندگان در صورت نیاز دوباره شما را پیدا می کنند.

 

Publishing the website

 

انتشار وب سایت

وب سایت ها نه تنها زیبا و هوشمند هستند، بلکه باید آموزنده نیز باشند. از آنجایی که وب سایت ها با طراحی خود به جذب بازدیدکنندگان ادامه می دهند، محتوای نامربوط یا به طور کلی کمبود محتوا می تواند تعداد کاربران را کاهش دهد.

 

عناصر اطلاعاتی در وب سایت حرفه ای مانند وبلاگ ها، کتاب های الکترونیکی، کاغذهای سفید، کتابچه های راهنمای کاربر و مستندات فنی می توانند علاقه کاربر را به وب سایت افزایش دهند و اطمینان حاصل کنند که اطلاعات را به شیوه ای که مناسب ترین نوع اطلاعات است ارسال می کنید.

 

وبلاگ‌هایی با محتوای مرتبط می‌توانند اطمینان حاصل کنند که کاربران با اطلاعاتی که ارائه می‌دهید و بک لینک‌ها و اشتراک‌گذاری‌هایی که برای بهینه‌سازی موتورهای جستجو مرتبط هستند، هماهنگ می‌مانند.

 

پلتفرم های وبلاگ نویسی مانند وردپرس و بلاگر قوی بوده و دارای مجموعه ای از ابزارها هستند که می توانند در شروع وبلاگ نویسی کمک کنند. کتاب‌های الکترونیکی و وایت‌پیپرهایی که قابل دانلود هستند می‌توانند اطلاعاتی درباره جمعیت‌شناسی کاربر و سایر اطلاعات حیاتی که ممکن است بخواهید قبل از دانلود دریافت کنید، ارائه دهند.

 

یکپارچه‌سازی ایمیل و پیامک

ارسال به‌روزرسانی‌های منظم بر اساس رسانه دلخواه کاربر می‌تواند کمک زیادی به اطمینان از اتصال آن ها کند. خدماتی مانند MailChimp، Plivo و Twilio می‌توانند کمک کنند تا در چند ثانیه سایت را راه‌اندازی کنید. این ابزارهای ساده اما قدرتمند می توانند بازی ادغام ایمیل و اس ام اس را تا حد زیادی ارتقا دهند.

 

ادغام رسانه های اجتماعی

بیشتر مردم زمان زیادی را صرف مرور رسانه های اجتماعی می کنند. بسیاری از برندها فقط یک وب سایت ندارند، بلکه یک کمپین رسانه اجتماعی دارند که با اهداف بازاریابی وبرندینگ آن ها همراه است. ادغام رسانه های اجتماعی همچنین ترافیک ارگانیک را به وب سایت تشویق می کند و به آن کمک می کند تا در رتبه بندی جستجو بالاتر رود. پلتفرم هایی مانند Hubspot، Hootsuite و Sprout Social می توانند در مدیریت رسانه های اجتماعی کمک کنند.

 

هوش یکپارچه

یک کسب و کار آگاه، تجارت ایده آلی است. شرکت‌هایی که از داده‌ها برای تصمیم‌گیری استفاده می‌کنند در نهایت بیشتر مشتری محور هستند و معمولاً مشتریانی دارند که برای مدت طولانی باقی می‌مانند.

وب سایت هایی که کاربران را به خوبی درک می کنند می توانند شانس خود را برای جذب مشتری تا بیش از 40٪ افزایش دهند.

 

 

هوش مصنوعی چگونه به یک وب سایت کمک می کند؟

اثر متقابل

ربات‌های پشتیبانی، ربات‌های چت و ابزارهای تجربه کاربر می‌توانند به درک نیازهای کاربر کمک کنند و مطمئن شوند که نرخ پرش وب سایت کاهش می‌یابد. چت ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی بخشی از زرادخانه هر وب سایت خوب است که ماندگاری کاربران را تضمین می کند.

 

سرعت جستجو

هوش مصنوعی با پیشنهادات خودکار به سرعت جستجوی وب سایت کمک می کند و اطمینان می دهد که بازدیدکنندگان سریعتر و با کمترین سختی به جایی که نیاز دارند می رسند.

 

شخصی سازی

هوش مصنوعی می‌تواند به شخصی‌سازی پیشنهادات به بازدیدکنندگان در وب‌سایت‌ها کمک کند و اطمینان حاصل کند که آن چه را که می‌خواهید، سریع به دست می‌آورید.

 

افزایش نرخ ضربه بازاریابی

تیم بازاریابی فقط با استفاده از قدرت هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در وب سایت، بسیار بیشتر از آنچه تصور می کنید می تواند یاد بگیرد. وب سایت بزرگترین فروشگاه شماست. همانطور که بازدیدکنندگان خود را بهتر ارزیابی می کنید، می توانید به جای روش های آزمایشی تصمیمات آگاهانه بگیرید و در نتیجه درآمدهای بالاتر و نرخ فروش بهتری به همراه داشته باشید.

 

طراحان با استفاده از تجزیه و تحلیل الگوی بازدید از صفحه و روش‌های دیگر، استفاده از قدرت هوش مصنوعی را شروع کرده‌اند تا اطمینان حاصل کنند که نه تنها کاربران در هنگام بازدید از یک وب‌سایت، تجربه‌ای خارق‌العاده را به دست می‌آورند، بلکه در مواقع ضروری نیز در دسترس هستند.

 

سرویس‌هایی مانند wit.ai، Dialogflow، Amazon Lex، IBM Watson و Microsoft LUIS ابزارهای هوش مصنوعی هستند که می‌توانند به وب‌ سایت حرفه ای  کمک کنند از مزایای یادگیری ماشین و هوش مصنوعی بهره‌مند شوند.

 

تعامل کاربر (Chatbots)

تعامل انسانی همیشه مورد استقبال قرار می گیرد اما تعامل در قالب چت ربات های هوش مصنوعی این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است Botsify و Mobile Monkey پلتفرم هایی هستند که می توانند کمک کنند تا به سرعت با یک ربات راه اندازی کنید. از آن جایی که بازدیدکنندگان بیشتر چت‌بات‌ها را برای تعامل ترجیح می دهند، زمان بیشتری را صرف انجام کاری می‌کنند که به طور طبیعی برایشان اتفاق می‌افتد. یعنی تعامل، به جای خواندن یا مشاهده.

 

تجزیه و تحلیل وب سایت

تجزیه و تحلیل می تواند در درک بهتر کاربران کمک کند. با گزارش ها و مرورهای سطح بالا، می توانید بفهمید که آیا رویکرد شما به بهترین شکل ممکن استفاده می شود یا خیر. ابزارهایی مانند Google Analytics، KISSMetrics و Clicky از بسیاری جهات به کاربران کمک می کنند. تجزیه و تحلیل می تواند در تصمیم گیری آگاهانه در مورد وب سایت کمک کند.

 

نقشه های راهبردی سایت

نقشه‌های راهبردی ایجاد شده با استفاده از ابزارهایی مانند Crazy Egg و Lucky Orange داده‌هایی را ارائه می‌دهند که می‌توانند در تجزیه و تحلیل این که چه چیزی خوب است و چه چیزی خوب نیست، ارائه می‌دهد. از آن جایی که کاربران زمان بیشتری را در مقایسه با سایرین در یک صفحه می‌گذرانند، می‌توانید داده‌های موجود در صفحات را بهینه کنید تا اطمینان حاصل کنید که محتوا آن گونه است که بازدیدکنندگان می‌خواهند.

 

CRM

CRM یا ابزار مدیریت ارتباط با مشتری می تواند تضمین کند که همیشه قادر به مدیریت تعاملات با مشتریان هستید. همان طور که این ابزارها را با وب سایت حرفه ای ادغام می کنید، بینش عمیقی در مورد تعامل مشتری با نام تجاری خود دریافت می کنید و کیفیت تعامل مشتری را از طریق داده های مرتبط بهبود می بخشید.

 

entering the system

 

ورود به سیستم

اجازه دادن به کاربران برای ورود به سیستم یا ایجاد حساب با استفاده از ارائه دهنده خدمات دلخواه گوگل یا فیس بوک می تواند زمان ورود به سیستم را تسریع کند و اطمینان حاصل کند که کاربران به آن چه می خواهند و آن طور که می خواهند می رسند.

 

درگاه های تجارت الکترونیک و پرداخت

(برای وب سایت های تجارت الکترونیک)

اگر کاربران چیزی را پیدا کنند که ارزش خرید داشته باشد، می‌خواهند همان جا آن را بخرند. داشتن یک وب‌سایت تجارت الکترونیک با درگاه پرداخت یکپارچه مانند Pay tab، Paypal، PayU، Google pay یا Amazon Pay می‌تواند تضمین کند که کاربران قادر به یافتن، تحقیق و خرید یک محصول هستند و در نتیجه چرخه را تکمیل می‌کنند.

 

اگر چک لیستی از موارد ضروری برای وب سایت خود ندارید، همین امروز با تیم سامان ادز تماس بگیرید تا کارشناسان توسعه وب سایت ما بتوانند به شما کمک کنند تا بهترین تجربه ای که ممکن است کاربران تان تاکنون داشته باشند را ارائه دهند. یک وب‌سایت مجموعه‌ای از صفحات تصادفی در اینترنت نیست، بلکه هویت سازمانی شما و مخزن داده‌هایی است که می‌توانید از آن برای افزایش دسترسی خود استفاده کنید و در همان ابتدا رقبای تجاری را بشناسید.

 

 

کاری از تیم رسانه سامان ادز

برای  دیدن    صفحه طراحی سایت   سامان   ادز   کلیک  کنید.

چگونه یک طراحی سایت موثر برای شرکت سفارش دهیم؟
نکات مهم در طراحی تیزر تبلیغاتی
راهنمای خرید سایت کسب و کار
راهنمای خرید سایت
پنل اس ام اس و فواید تبلیغات با آن
طراحی سایت حرفه‌ای؛ چرا امری ضروری برای تبلیغات موثر است؟
راهنمای سفارش تیزر تبلیغاتی
چگونه از طریق تبلیغات آنلاین بیشترین بهره را برای شرکت خود به دست آوریم؟
شش وب سایت دور کاری و فروش سایت با ارز دیجیتال
previous arrow
next arrow
Shadow
فهرست