هزینه های طراحی و خرید سایت

هزینه سایت

خرید سایت

و عوامل موثر بر هزینه آن 

طراحی سایت 

یک وب سایت در ساده ترین اصطلاح، چیزی نیست جز ویترین فروشگاه آنلاین کسب و کار شما. در واقع، یک وب سایت دقیقاً مانند یک برنامه نرم افزاری است که دارای یک صفحه اصلی قوی است که بازدیدکنندگان می بینند تا پروسه ی  خرید سایت  را انجام دهند. علاوه بر این، سایت دارای یک Backend پیچیده است که توسعه دهندگان و مدیران وب سایت با آن تعامل دارند تا عملکرد مورد نظر را به خصوص در بخش های خرید سایت  ارائه کنند.

 

هنگامی که تصمیم به ساخت یک وب سایت گرفتید، سوال بزرگ بعدی که با آن روبرو می شوید برنامه ریزی بودجه است. تعیین اینکه این پروژه چقدر برای کسب و کار من هزینه خواهد داشت؟

کارآفرینان انفرادی و کسب و کارهای کوچک معمولاً با وب سایت های قالبی که سفارشی سازی، نگهداری و فضای بهینه با طراحی از طریق کدنویسی ارائه می دهند، به خوبی عمل می کنند.از سوی دیگر، شرکت‌ها معمولاً باید یک وب‌سایت پیچیده‌تر را انتخاب کنند. وب‌سایتی مبتنی بر الگو که در آن قدرت کنترل برند خود را داشته باشند یا با یک وب‌سایت سفارشی وارد بازار شوند.

 

در این مقاله، به بررسی و توضیح 10 عامل اصلی موثر بر هزینه توسعه یک وب سایت می پردازیم.

 

نوع سایت
 نوع وب سایت

بودن یا نبودن – این دیگر مسئله نیست. اگر به دنبال کنترل بیشتر، سهولت استفاده و کپی‌نویسی و طراحی هستید، یک وب‌سایت سفارشی ایده خوبی به نظر می‌رسد و زمان خرید سایت است. این مطلب همچنین به این معنی است که زمان انتظار بسیار طولانی تر و هزینه بالاتر است.
وب‌سایت‌های قالب آماده می‌توانند به خوبی یک وب‌سایت سفارشی مناسب به نظر برسند، اما آیا همین کافی است؟

 

 پلت فرم و فناوری

مهم است که یک پلتفرم و فناوری را انتخاب کنید که تیم طراحی وب سایت به خوبی با آن آشنا باشد. استفاده از یک زبان برنامه نویسی که “فانتزی” و “جدید” به نظر می رسد، اما استفاده از آن برای طراحان دشوار است، ممکن است منجر به خروجی پر باگ شود که رفع آن زمان بیشتری می برد.

علاوه بر این، مهم است که KPI ها را اصلاح کنید، مانند سازگاری مرورگرها و دستگاه هایی که دوست دارید وب سایت شما به طور موثر روی آنها کار کند. همه این عوامل بر نحوه کدگذاری وب‌سایت، زمان صرف شده و تلاشی که تیم توسعه‌دهنده باید انجام دهد تأثیر می‌گذارد که مستقیماً بر هزینه پروژه تأثیر گذار است.

 

فروش  سایت

طراحی کلی در وب سایت و هزینه طراحی سایت یک عامل اصلی است که بر هزینه وب سایت تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، وب‌سایتی با عملکرد ثابت، بدون انیمیشن یا بدون افکت‌های شناور روی دکمه‌های «CTA» ، مطمئناً ارزان‌تر از وب‌سایت دیگری با عملکرد پویا روی تصویر متحرک است که دارای افکت‌های شناور است. پیچیده به نظر می رسد، این طور نیست؟ پول های کلان برای همین است. 

علاوه بر این، طراحی وب سایت سفارشی کنترل بیشتری بر نام تجاری به شما ارائه می دهد. با این حال، از آنجایی که این چیزی است که باید از ابتدا انجام شود، هزینه بر این اساس تحت تأثیر قرار می‌گیرد. جای تعجب نیست که طراحی برای تعیین هزینه توسعه وب سایت بسیار مهم است.

 

 

 اجزاء و پیچیدگی

در مورد تصاویر، طرح های لوگو و سایر اینفوگرافیک ها چطور؟ چه کسی پروژه را مدیریت خواهد کرد؟ تحویل چگونه است؟ چه کسی هزینه های پلاگین ها، کلیدهای API و سایر موارد را تقبل خواهد کرد؟
گاهی اوقات تیم به زبان برنامه نویسی و فناوری زیربنایی اشراف دارد، اما مواردی که با آنها مواجه می شوند ناآشنا هستند.

از سوی دیگر، توسعه دهندگان مختلف در تیم ممکن است در محیط های مختلف کار کنند. به عنوان مثال، یکی از توسعه‌دهندگان در حال حاضر طراحی سازگار با تلفن همراه را انجام می دهد در حالی که در شرایط دیگری در حال بررسی سازگاری وب سایت با تبلت است. هر دستگاه نشانه‌گذاری HTML را به روشی متفاوت می‌خواند و این مطلب، پیچیدگی را بیشتر می‌کند.

 

 تولید محتوا

آیا می توانید عناوین، بنرها و متن درونی جذاب داشته باشید؟ آیا می توانید بازدید کننده را به سمت عمل سوق دهید؟ بین بیان اطلاعات نوشتاری، نوشتن مطالب جذاب که بیننده از آن ها لذت می‌برد و ساختن کپی‌های کوچک از مطالب موجود، تفاوت وجود دارد. پیشنهادی که هدف شماست در نهایت هزینه ای را که برای توسعه وب سایت متحمل می شود تعیین می کند.

 

میزبانی و دامنه سایت

آیا قبلاً دامنه ای خریداری کرده اید یا مایل به خرید دامنه دیگری هستید؟ برخی از نام‌های دامنه گران‌تر از سایرین هستند، زیرا تقاضای آن‌ها بیشتر است و این که چه مدت طول می کشد که اشتراک شما برای دامنه منقضی شود؟

آیا آژانس میزبانی وب سایت شما را مدیریت خواهد کرد؟ آیا می خواهید میزبانی را در خانه مدیریت کنید؟ چندین عامل از این قبیل مربوط به میزبانی، بسته های ارائه دهنده خدمات میزبانی و ثبت دامنه بر هزینه وب سایت تأثیر می گذارد.

 

امنیت وب سایت

 

امنیت وب سایت

آیا بهترین شیوه ها و آخرین پروتکل های امنیتی در هنگام توسعه و میزبانی وب سایت رعایت می شود؟ وب سایت چقدر ضد هکر است؟ آیا پلاگین های پولی دارید یا کاملاً به افزونه های رایگان قدیمی تر متکی هستید؟

علاوه بر این، مهم است که قبل از اجرای «لایو» آزمایش کنید که آیا حفره‌های اصلی در وب‌سایت وجود دارد که می‌تواند طعمه‌ای برای یک هکر باشد. این نوع آزمایش ها معمولاً بسته به آژانسی که انتخاب می کنید ممکن است دارای هزینه اضافی باشد.

 

یکپارچه سازی سیستم کسب و کار

 

یکپارچه سازی سیستم کسب و کار

اغلب اقلام قابل خرید سایت می تواند به راحتی به ویترین فروشگاه آنلاین تبدیل شود. هنگامی که بازدیدکنندگان شروع به تعامل و درگیر شدن با ویترین فروشگاه می کنند، زمان تبدیل شدن بازدیدکنندگان به مشتری است.

برای چنین سناریوهایی، پیگیری تراکنش‌ها و داده‌هایی در خرید سایت که مستقیماً به سیستم‌های تجاری متصل می‌شوند، مهم است. اگر رستورانی دارید که امکان سفارش وب را ارائه می دهد، تراکنش های درگاه پرداخت باید با سیستم های فروش و حسابداری یکپارچه شوند.

از سوی دیگر، اگر وب سایت یک فروشگاه تجارت الکترونیک است، باید داده های تدارکات را یکپارچه کنید و پس از ثبت سفارش خرید سایت، آن را به عنوان ارزش افزوده به مشتریان ارائه دهید.

برای پیاده کردن یکپارچه سازی سیستم کسب و کار با وب سایت نیاز به یک تیم ماهر است. علاوه بر این، به توسعه دهندگان ماهر نیاز است تا یک Backend قوی ایجاد کنند که یکپارچه ساز باشد. چنین ادغام هایی به طور جداگانه هزینه توسعه وب سایت را افزایش می دهند.

 

 گزارش پیشرفته

گزارش پیشرفته همان طور که از نام آن پیداست یک قابلیت پیشرفته است که به شما امکان می دهد داده های عملکرد وب سایت و بازدیدها را در زمان واقعی جمع آوری کنید. علاوه بر این، این داده ها به طور خودکار در KPI های از پیش تعریف شده و فرمت های مورد نیاز ذخیره می شوند.

 

چنین گزارش‌های پیشرفته‌ای برای تیم بازاریابی باعث صرفه‌جویی می‌شوند و بینش‌های استراتژیک روشنی را در مورد اینکه چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی کار نمی‌کند، ارائه می‌دهد. علاوه بر این، تیم بازاریابی برای رسیدن به آن نیازی به تکیه بر چندین ابزار ندارد زیرا این قابلیت می تواند خودکار باشد. با این حال، این ویژگی هزینه های اضافی خود را برای دامنه توسعه وب سایت دارد.

بهینه سازی موتورهای جستجو

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو و هزینه طراحی سایت عمدتاً دو هدف را دنبال می کند. اول افزایش رتبه ارگانیک وب سایت در موتور جستجو و دوم افزایش تعداد بازدید از وب سایت از طریق چنین رتبه بندی که به سرنخ ها تبدیل شده و منجر به فروش می شود.

 

با این حال، سئو به عنوان یک رشته فراتر از لینک سازی و هدف گذاری کلمات کلیدی است. در روشی که کاربر هر صفحه را اسکن می‌کند و انتخابی که در عرض چند ثانیه انجام می‌دهد تا در صفحه مورد نظرش بماند، آشکار و اعتبار می‌یابد.

 

همه چیز در مورد جذب کاربر برای حضور در وب سایت برای طولانی ترین زمان است. علاوه بر این، بهترین شیوه های سئو شامل کلمات کلیدی در زمان توسعه وب سایت از نظر متن Alt، H1s، H2s و H3s همراه با انتخاب صحیح دکمه های CTA – SEO عملکرد وب سایت را در موتور جستجو ارتقا می دهد و به خرید سایت کمک می کند.

 

چیزهای زیادی برای مفهوم سازی، طراحی، توسعه و ساخت یک وب سایت زنده وجود دارد که نیاز به مشاوره دقیق، جمع آوری الزامات و تبدیل چشم انداز کسب و کار به واقعیت بزرگتر “متاورسال” وجود دارد.

 

علاوه بر این، هزینه طراحی سایت طراحی و توسعه وب سایت باید مقیاس پذیر و انعطاف پذیر باشد تا بازده سرمایه گذاری را بهینه کند. فقط یک تیم ماهر می تواند چشم انداز شما را بهتر از انتظارات شما ارائه دهد.

 

کاری از تیم رسانه سامان ادز

برای دیدن صفحه طراحی سایت سامان ادز کلیک کنید.

اهمیت عکاسی تبلیغاتی برای کسب و کار
راهنمای سفارش تیزر تبلیغاتی
نه مرحله ساده برای فروش سایت فروشگاه آنلاین
طراحی سایت حرفه‌ای؛ چرا امری ضروری برای تبلیغات موثر است؟
چت‌ جی‌ بی‌ تی؛ از تخیل تا واقعیت، تکنولوژی گفتگو با ربات ها
چگونه یک طراحی سایت موثر برای شرکت سفارش دهیم؟
اپن ای آی؛ نگاهی جامع به نقش‌ آفرینی در دنیای هوش مصنوعی
شرکت تبلیغاتی و خدمات آن
چگونگی ساخت تیزر ویدیویی تأثیرگذار
previous arrow
next arrow
Shadow
فهرست